Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква китара да си взема?


skary

Recommended Posts

Имам нужда от съвет ,защото не знам каква китара да си взема,а и за 4рите има хубави коментари

 

китарите са : Esp Ex-50,Esp Ax-50,Jackson JS30RR и BC Rich Warlock Revenge

 

Поздрави!!!!

 

 

Надявам се да има коментари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LTD EX-50

* Bolt-On Construction

* 24.75" Scale

* Basswood Body

* Maple Neck

* Rosewood Fingerboard

* 42mm Standard Nut

* Thin U Neck Contour

* 22 XJ Frets

* Chrome Hardware

* ESP Tuners

* TOM Bridge & Tailpiece

* ESP LH-150 (B & N) p.u.

* Finish: MS, BLK

 

LTD AX-50:

* Bolt-On Construction

* 25.5” Scale

* Basswood Body

* Maple Neck

* Rosewood Fingerboard

* 42mm Standard Nut

* Thin U Neck Contour

* 24 XJ Frets

* Chrome Hardware

* ESP Tuners

* TOM Bridge

* ESP LH-150 (B & N) p.u.

* Finish: SS, BLKS

 

Jackson JS30RR

* Alder body

* Bolt-on maple neck

* Rosewood fretboard

* 24 jumbo frets

* Jackson CVR2 humbuckers

* Tune-o-matic-style bridge

* String-thru body

* Die-cast tuners

* 25-1/5" scale

 

BC Rich Warlock Revenge

* Construction: bolt on

* Body wood: Agathis

* Neck wood: maple

* Fretboard: rosewood

* Inlay: small white pearloid diamonds

* Frets: 24 jumbo 2.7mm

* Scale: 25 1/2”

* Bridge: Tune o matic

* Tailpiece: stop bar

* Pickups: 2 black B.C. Rich B.D.S.M. humbuckers

* Controls: 1 volume, 1 three-way toggle and 1 tone

 

 

-Tяло: LTD-тата са от липа, Jackson-a е oт елша, BC Rich-а - oт агатис. От липа са правят голяма част от Ibanez метлите, агатиса е сравнително недолюбвано, евтино дърво. Eлшата е OK, но при тази цена, бъди сигурен, че няма кой знае какъв подбор на материалите.

-Като изключим ЕX, останалите са с 25.5-инча стандартна мензура.

-Всички, освен ЕХ са с 24 прагчета.

-И трите са с гриф от клен и палисандров фингърборд.

-И трите са с ТОМ бридж.

 

Не мога да открия някакви преимущества на едните или другите. Само Jackson-а ми харесва с това, че е от елша, но той е и по-скъпичък, а и това пак не е решаващо, защото:

-При този клас китари, едва ли има селекция на материалите.

-Има неща, като профил на грифа и т.н. лични предпочитания, които могат да се удовлетворят само след проба.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че 24-те прага са някакъв огромен минус, skary. Онзи ден като пробвахме с тебе експлорера видя какво нещо е :virtuoz: Пък и аз имам огромна слабост към експлорерите(особено ако е бял и пише EET FUK ). Няма как да ти препоръчам друго, защото сам се уверих, че той превъзхожда бс рич формата на ЛТД .Джаксън от тази серия или класа не мисля, че е много мъдър избор. би си рича (нарочно го написах така-не изпитвам нито капка уважение към тия китари) няма да го коментирам, защото съм нямал вземане - даване с него.

 

Надявам се да съм ти помогнал :cheers2:

 

Та, хващай Експолера за ушите и т'ва е, братле.

 

Наздраве!

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не изключвам ех-50, но не мислч, че е и по-супер от останалите с нещо, както ясно говорят спецификациите.

Не мисля, че може да се направи класация, защото, ако приложим разумни критерии, ще излезе, че не може да се каже категорично коя е по-добра.

Спецификациите говорят сами за себе си. Не мисля, че можем да отговорим на въпроса "Коя китара от тези ще ми хареса най-много".

Ако все пак някой ги е пробвал всичките, може и да даде сравнителна оценка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че 24-те прага са някакъв огромен минус, skary. Онзи ден като пробвахме с тебе експлорера видя какво нещо е :cheers2: Пък и аз имам огромна слабост към експлорерите(особено ако е бял и пише EET FUK ). Няма как да ти препоръчам друго, защото сам се уверих, че той превъзхожда бс рич формата на ЛТД .Джаксън от тази серия или класа не мисля, че е много мъдър избор. би си рича (нарочно го написах така-не изпитвам нито капка уважение към тия китари) няма да го коментирам, защото съм нямал вземане - даване с него.

 

Надявам се да съм ти помогнал :coolp:

 

Та, хващай Експолера за ушите и т'ва е, братле.

 

Наздраве!

 

 

Не съм чак толкова опитен,но ти препоръчваш това което те кефи ТЕБ по форма,а мисля че той иска класическа класация.

Въпреки,че аз имам слабост към биси ричовете,ревендж-а е от агатис и както каза евтим,това е евтино дърво така че по-добре не взимай него :virtuoz:

Редактирано от puhen6vagener
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LTD AX-50 или BC Rich Warlock Revenge.

 

От евтините модели LTD имам сносни впечатления - независимо дали F-50, AX-50 - за парите си са О`Йе. БЦ-рича не знам как е, нито знам колко върви - ще си го чуете и ще решите :)

 

Защо не другите?

- LTD EX-50 е с 22 прага. Откакто съм почнал да свиря във всяко второ парче ми се налага да пипна 1-ва струна на 24-ти праг поне веднъж. За метъл-изпълнения говорим.

- Jackson JS30RR - пробвах два JS-а веднъж, само че с друга форма. На магазинната цена просто не си струват... Ако видиш във форума до 350 кинта - става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна, поради малко по-късата мензура, има вероятност в даден строй с дадени струни, да можеш да бендваш струните с малко по-малко напрежение. Това има някакво значение ако си(като мен) с по-дълги пръсти и ако те наболяват, когато бендваш по много.

 

Въпреки всичко, никоя от китарите няма да свири баш както трябва. Това, което по-скоро би трябвало да те интересува е:

 

1. Да ти е удобна като гриф и тяло. Ако ще ти е домашната китара е добре, да можеш да свириш и седнал с нея, все пак.

2. Да ти харесва и да ти съзвада желание за свирене. Също, струните да са ти по вкуса, като напрежение, което усещаш. Профила и радиуса на грифа да ти пасват.

3. Да няма проблеми с грифа, така че да свири добре, без да бръжди неприятно.

 

Понеже т.1 и т.2 са много индивидуални, а т.3 е късмет при евтините(пък и при не чак толкова евтините) китари, то аз преди всичко бих те посъветвал да посвириш в магазина. Ако в магазина не са я сетъпнали прилично, нищо не можеш да разбереш за наличието на т.3. Но и в магазина има китари, които са ОК като сетъп. Ако китарата има потенциален досаден дефект, като тези в т.3, това най-често няма как да проличи, когато китарата не е сетъпната, за съжаление. Просто грифовете на този клас китари не са направени от най-жилавия и корав клен и в различна степен имат разни локални неравности по грифа, които създават малки проблеми. Ако си избереш китара, чийто гриф е осезаемо по-корав и с по-гъсти годишни пръстени на дървесината, може да се очаква, че тя ще прави по-малко проблеми, а и ще има по-постоянен тон по дължината на грифа(по-продължителни тонове нагоре по грифа, по-малко или по-слабо изразени глухи тонове).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Извинявам се за офа, но сетъпа лесно ли може да се оправи ? На някои прагове бръжди и мисля да я занеса в Динакорд да я видят .А ако искат и да се плаща..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето фирми не дават гаранция за тези неща а само за електрониката. Не че е невъзможно да се разправяш, но все пак, трябва да гледаш какво купуваш.

Погледни си условията на гаранцията.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.