Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone S10 + Дисторшъни


JustHATEme

Recommended Posts

Кубето ми е Epiphone S10 Има си Overdrive и е кажи речи доволно кубе като за начинаещ.Та се замислих дали е нужно на кубе с Overdrive да му купувам дисторшън.Или ще ми върше работа и без такава кутийка ами направо да си купя 1 2 размазващи ефекта за тези пари ... :) Само че не съм запознат с ефектите и качеството им бихте ли ми предложили няколко от по-комерсиалните ефекти(абе онези дето най-често чуваме в клиповете из youtube (това е само пример...) Например този

 

този клип. ефект е използван или просто е увеличил Gain ( или си е настроил правилно еквалайзера) моля помогнете да разбера нещо повече от това което знам за ефектите. БЛАГОДАРЯ. Очаквам вашите коментари :):):D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или ще ми върше работа и без такава кутийка ами направо да си купя 1 2 размазващи ефекта за тези пари

 

Имай предвид, че при подреждането на ефектите, когато се ползва драйв ефект, първо той се поставя след китарата!

Не е правилно да слагаш дилей преди дисторшън, а ако твоето кубе няма сенд-ретърн, няма как да преодолееш този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми обяснил какво е това сенд ретърн моля ... защото до сега съм позлвал само Guitar Rig и не ми е ясно за какво става въпрос :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарните усилватели най-често са изградени от предусилвател (това с потенциометрите и вградения дистър :) ), крайно стъпало (усилвател на мощност) и говорител.

Сенд-ретърн е най-общо прекъсване на сигнала между предусилвателя и крайното стъпало - т.е. ти се дава възможност да слагаш ефекти след предусилвателя, а не преди него.

Обикновено буксите са на задния панел.Твоето кубе най-вероятно няма.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си нямам никакви букси на задния панел благодаря че ми обясн нещо което не знаех .. :) Да се надяваме че това което каза по-горе няма да ми попречи да ползвам ефекти ... :) Има ли начин да сложа ефекта преди предусилвателя. Същтото ли ще е или това ще се отразява на качеството

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същтото ли ще е или това ще се отразява на качеството

 

Можеш да слагаш колкото ефекта желаеш между китарата и предусилвателя, просто в твоя случай трябва да си купиш и дисторшън-ефект (освен ако не желаеш да свириш с чиста китара), който ще вържеш най-отпред .

Преди дисторшън може да се ползва примерно и компресор, но да не заораваме...

 

Абе най-добре ако си с малък бюджет си вземи един ZOOM 505 за 50 лв и си готов. :)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много ! Ще търся из ннтернет магазините ... :) !!!Да се похваля преди мин си поръчах перца с Jimi Hendrix :D:D:happy: (и някакви 6бр 2.31. за проба и 2 пакета Dunlop) :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да използвам темата, за да ви попитам мога ли с ей това чудо : boss cs 3 compressor sustainer да си вдигна състейна?И ако да - с колко и какво качество?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си дал достатъчно информация, но ако свириш през комбо-кривоч с вграден драйв, аз ти препоръчвам това:

 

boosterbetter.jpg

 

В момента се продава даже на добра цена.

 

Иначе пак за тази цел става и това:

 

PB100_medium.jpg

 

Предлагам ти го (нищо, че е евтин Behringer), защото съм го пробвал лично с малък усилвател Fender 15R и ми вкарваше много приятен състейн.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този педал ме кефи :hysterical: колко $$ го купи ? Нов ли беше или 2ра ръка .Има ли други процесори освен този Zoom 505 на по-прилична цена (50 -85 лева) втора ръка естествено но да е запазен ако някои предлага от форума да пише в темата или 1 лс

(Zoom 505 е супер просто искам да разгледам всички предложения)

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този педал ме кефи :hysterical: колко $$$ го купи ? Нов ли беше или 2ра ръка .Има ли други процесори освен този Zoom 505 на по-прилична цена (50 -85 лева) втора ръка естествено но да е запазен ако някои предлага от форума да пише в темата или 1 лс

 

Купих го за 110 лева втора ръка от форума от Valserp. Човека ми го прати перфектно опакован и ми помагаше докато се оправя с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

110 ЛЕВА ! леле тук си направил голям удар явно човекът е бил да зор или просто е имал по - добър .За 110 лева това си е голяма оферта :hysterical::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.