Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort X-1 Bks


Борис

Recommended Posts

Да си струва, да си струва, колко да си струва?

Със сигурност не свири по-добре от която и да е китара за 500 лв, ако това е въпросът.

Забележете:

Това е китарата за 200лв!

Освен това, има бройки, които стават повече, както и такива, които стават по-малко, заради естеството на евтиното серийно производство.

Трябва да се пипне китарата, която ще се купува. Иначе рискът да те излъжем е около 50%, каквото и да ти кажем.

 

В брошурата пише, че тялото е от HARDWOOD, което може да говори достатъчно.

Нъта пише, че е графитен, но не знам какво разбират магазинерите под графитен.

Може да е графитен, може просто да е черен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А адаптерите активни ли са или пасивни,

е то е ясно че за 200 лева няма да получа фендър,ама с 2 хъмбъкара и 24 прага малко нереално звучи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях пуснал едно отговорче от приятел, но бях копнал всичко на латиница и предполагам затова са го изтрили модераторите...

С 2 думи каза че е доволен от китарата до колкото може да е доволен от китара за 160$. Адаптерите са пасивни, тремолото било някакво vintage тремоло, ама страшно разстройвало при по сериозна употреба. Грифа е малко по-дебел от нормалното, адаптерите са с по-висок аутпут. При него имало дефект в едно от прагчетата и браждяло тъй като било по високо от другите но се поправя лесно това. Общо взето цялостното му мнение беше нещо като "бих я предпочел пред евтините фактори и скуайъри".

Редактирано от Mephistopheles
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то е ясно че за 200 лева няма да получа фендър,ама с 2 хъмбъкара и 24 прага малко нереално звучи...

Няма защо хъмбъкерите да са скъпи, нито 2 прагчета отгоре струват цяло състояние.

Аз съм купувал и нова китара HSH s флойд и 24 позиции за 120 лв преди години, от интернет магазин.

Отделно визок аутпут няма общо с висока цена. Има и доста скъпи адаптери, които не са никак силни.

Плаща се за звука.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,но като е по-дълъг грифа не е ло по-вероятно да се изкриви?

 

По-вероятно е.

 

Hardwood не значи задължително шперплат. Но щом не го рекламират като даден тип дървесина, значи едва ли е нещо, което звучи добре.

Най-вероятно агатис или друг подобен материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.