Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за положението на грифа спрямо китарата


Recommended Posts

Търсих във форума, но не намерих отговор. Моля някой да ми помогне в следното: Какво е положението на грифа(сега е отлепен) спрямо горната дъска на китарата?Строго успоредно или под наклон(като на цигулка), или обратен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих във форума, но не намерих отговор. Моля някой да ми помогне в следното: Какво е положението на грифа(сега е отлепен) спрямо горната дъска на китарата?Строго успоредно или под наклон(като на цигулка), или обратен?

 

ДАЙ СНИМКИ!

 

ПОЗДРАВИ,

 

ПЕТЪР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДАЙ СНИМКИ!

 

ПОЗДРАВИ,

 

ПЕТЪР

 

 

Това,което правя: http://dox.bg/files/dw?a=c042471832

Въпросът ми е за това: http://dox.bg/files/dw?a=e86961a263

 

Стара самоделна китара,която стягам за внучката,която пее,за да си акомпанира.

Редактирано от Star4i4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че много разбирам,но мисля че трябва да е успоредно даже мъничко към обратен наклон.Но нека се искажат и по запознатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тествай със струна... не знам какво рабираш по обратен наклон но наклона трябва да е в посока към лицето (не към гърба) - все едно сгъваш китарата и тялото ... естествено да не е много защото разстоянието между струните ще стане огромно. Работи внимателно и както казах вече опъни някаква струна или връв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде ся пак 2 тона лайна, тва какъв ще е наклона на грифа(и колко) зависи от това какво магаре ще сложиш, колко е дебел фрет борда и т.н. Имам две класически китари едната е с наклон на гива назад(като на цигулка) на другата успоредно, нямам китара ня която наклона на грифа да е в другата посока!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми беше как е правилно да се залепи грифа към тялото. От своя страна - ще изработя повдигащо се магаренце за да се регулира височината на струните.Благодаря за отговорите на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.