Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви качества, умения развива свиренето на пиано?


Deep Purple

Recommended Posts

Какви качества, умения развива свиренето на пиано? Къде може да помогне в живота?

Доколкото знам се работи с двете полукълба, а дали прави така че да работят "свързано"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви качества, умения развива свиренето на пиано? Къде може да помогне в живота?

Доколкото знам се работи с двете полукълба, а дали прави така че да работят "свързано"?

 

 

Що за въпроси са това...?Хората свирят на всякакви инструменти защото им харесва,защото обичат музиката.Ако търсиш повод да почнеш да свириш...заради това че ше ти развие слуха примерно или мозъка(какво значи да работят свързано...всички дялове на мозъка са свързани и работят в хармония при здравите хора,за да може и целия организъм да върви нормално),няма смисъл да се захващаш.Музиката не е хапче за тялото,а за душата.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви качества развива умението да караш кола или танк? Дали ако си пилот на самолет ще можеш по-лесно да свириш на пиано? В това видео човекът свири една мелодия с лявата си ръка, една с дясната и една с краката! Май има три полукълба. :thumbs_up: Не мисля обаче, че това го прави по-добър на друго място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво развива свиренето не знам, но четох наскоро в авторитетно медицинско списание, че свиренето на инструмент почти намалява до 0 риска, човек да заболее от Паркинсън.

Демек има файда от свирене.

 

Аз пък лично милионер от свирене не съм станал (даже съм на минус от инвестиция в инструменти), но пък си "лекувам" стреса по чудесен начин само с по един час свирене на ден.

Лекувал съм и "любовна мъка", но там дозата е 4-8 часа :)

 

Поздрави,

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви качества, умения развива свиренето на пиано? Къде може да помогне в живота?

Доколкото знам се работи с двете полукълба, а дали прави така че да работят "свързано"?

 

Ако гугълнеш "Piano lessons brain" ще намериш различни статии по темата. Например тази -

http://www.concertpitchpiano.com/PianoLessonsNewsletter.html .

 

Оказа се че малко се спекулира със "Моцартовия ефект" и има спорни моменти но при всички случаи, това е добре за умственото развитие, концентрацията и т.н. Спред мен обаче големия плюс в крайна сметка си остава възпитателния момент (при децата) за правене на нещо, което изисква дълго и редовно обучение. Самодисциплина и други подбни клишета :girl_witch:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.