Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си ремонтирам стара ел китара


Recommended Posts

Благодаря много на всички. Снощи я свързах, като пропуснах ключа...просто за проба. Работи някак. Може би обаче в някакъв момент ще прибягна до по-професионални услуги с цел да бъде наистина добре направено и с подменени елементи.

Специално за на Nikifena:

Благодаря ти много за помощта.

Да след като ги разгледах схемите се оказа, че всички са достатъчно лесни дори и за мен. Тези от Seymor Duncan малко ме объркват заради различният брой на жици и оцветките им, но нямам проблем и с тях.

Засега някак закърпих положението. Не съм сигурен, обаче в качеството на работата си. При включване към компютър има много шум, който го има и без да вкл китарата, т.е. не е замасяване на китарата и идва от настройки /ползвам guitar rig и Asio4All/, още не съм ги разглеждал или е хардуерно.....но звук вади. Не съм сменял струните и не можах да я настроя, защото Сол ми е накъсана..../в този ред на мисли, не е тук мястото, но ще съм доволен да споделите някой софт, ако има за настройка на китарата/.

С изводите на адапторите се справих....

За ключовете не съм много наясно....видях че вкъщи имам ключове от вторият вид, който си постнал....с 6 извода са - 3 положения. Но за мен няма значение, стига да се продават - какъвто ми препоръчаш.

Относно ваденето на звук, имах предвид, че аз няма да свиря....свирил съм малко като ученик.....сега по-скоро искам да знам, че работи и веднъж на 2-3 месеца да подрънкам за мен си .... не гоня резултати и нямам амбиции. Това имах предвид под "да изкарам някакъв звук".

 

Имам 2 оферти на ПМ за професионална помощ, но идеята ми беше да не губя време да я нося напред-назад, а сам да си я "стегна". Ако се наложи ще пребегна до професионалисти.

 

 

Засега почти се справих и сам.

 

Благодаря ви много за помощта и се извинявам на тези, които са ги подразнили "аматьорските" ми въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия компютри. Пусни китарата през кубе.

Имай предвид, че както казах тя е зле по дефаут. Това значи, че адаптерите са шумни.

 

За ключето ще си нарисуваш сам схемата. Принципът е следния: Ключето има 3 извода. 2 от тях (най-често крайните) са за кабелите които идват от адаптерите. В твоя случай на кабелите които идват от средното краче на потенциометрите за усилване. Третото краче (средното) е изход. То отива на пластинката на изходния жак и също към потенциометъра за тон.

 

От тук нататък си ти. Ще се справиш :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да мерси. Ще се справя.

нямам кубе.

И както споменах, правя го за удоволствие, затова ползвам каквото имам.

Ако се запаля отново....вече ще го мисля.

Мерси много още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тунинга - Guitar Rig си има тунер, но ако държиш на отделен софтуер - аз лично ползвам Pitch Perfect. Безплатен е.

а малко като офтопик - аз дрънкам (още не мога да се сгъна да кажа "свиря") от близо 3 години и аз не мога да се откача още от PCто. Просто пари за кубе не идват. Иначе Ники е прав - кубе е по-добре колкото и скапано да е. НАЙ-малкото защото с Guitar Rig и ASIO4ALL ще има доста latency (закъснение на сигнала) който пречи. тук не говорим за тон, а за удобство при свиреме. аз лично бих предпочел да свиря акустично на електрическа китара пред >4ms latency. това всичкото е при случай че нямаш професионална саунд карта.

а при кубето няма осезаемо закъснеие.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей пичове, мерси ви много.

Снощи смених струни, настроих...пушка стана.

Нажежих компа....няма лаг, няма шум....яко жица...докато не ме заболяха пръстите...ако можех и да свиря, щеше да е пърфект!

 

Аз не мога много, ама ей това сътворих на първо четене:

 

DivShare File - dist.mp3

 

Мерси още веднъж на всички за помощта.

Само остава събота да си свържа и ключето...

 

ето и една снимка с новите ми струни:

 

IMG_3387.JPG

 

 

p.s. Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

 

p.p.s. Под "пианиста" имам предвид: китариста. Под "не стреляйте" - не псувайте! Под "той толкова си може"- Той може страшно много, ама китарата е стара и не може повече!!!

 

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.