Jump to content
Българският форум за музиканти

Група Sabotage (Русе)


Recommended Posts

Здравейте, първо да се представя: казвам се Николай и в моето студио бяха правени записите. Момчета, страхотни сте, давайте в същия дух. За човека, който твърди "... ако бъде записано/смесено по-добре ..." да каже кое не му харесва и следващият път ще се постараем да стане КАТО ЗА НЕГО!!!!!! Следващия път ще се постарая да стане ТОЧНО както в твоите записи в myspace.com!!!!!

Мерси Ники за подкрепата аз казвам така разни хора разни идяли.Но за мекото пеене има нещо вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мдам...ако припева не е "Ела и с мен бъдьи" ще е значително по-яко! :rockon:

Стига бе, все пак сме русинци :thumbs_up:

:nono:  Не слагайте всички под общ знаменател с това "мекото". Много малко ни коства вместо "вудъ" да казваме "вода" и вместо Русье" - "Русе"

 

 

Иначе по темата - не ми харесаха песните, защото може би стилът не ме кефи, но ми се струва че има какво да се работи още. Не говорим за това как е записано. 

 

Много се палите нещо, забелязах. Колегата Demiurg е прав съмхау...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо да се представя: казвам се Николай и в моето студио бяха правени записите. Момчета, страхотни сте, давайте в същия дух. За човека, който твърди "... ако бъде записано/смесено по-добре ..." да каже кое не му харесва и следващият път ще се постараем да стане КАТО ЗА НЕГО!!!!!! Следващия път ще се постарая да стане ТОЧНО както в твоите записи в myspace.com!!!!!

Мерси Ники за подкрепата аз казвам така разни хора разни идяли.Но за мекото пеене има нещо вярно.

Другари - не знам за какви идЯли говорите, но нека ви информирам:

- парчетата в myspace са основно джемове от форума - останалите са домашните ми записи с учебна цел (никакви претенции за звук!)

- обаче, това, че не знам с колко километра карам колело, не значи, че не мога да преценя дали е бързо или бавно

- също както знам и че ако ми се наложи да записвам в студио - то няма да е в това на господина с многото удивителни!!!!!!!!

- а на въпроса кое не ми харесва, бих казал всичко - от звука на инструментите и вокалите до ефектите им

 

Приятен ден!

 

п.п. Темата е достойна за бисерите!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо да се представя: казвам се Николай и в моето студио бяха правени записите. Момчета, страхотни сте, давайте в същия дух. За човека, който твърди "... ако бъде записано/смесено по-добре ..." да каже кое не му харесва и следващият път ще се постараем да стане КАТО ЗА НЕГО!!!!!! Следващия път ще се постарая да стане ТОЧНО както в твоите записи в myspace.com!!!!!

Мерси Ники за подкрепата аз казвам така разни хора разни идяли.Но за мекото пеене има нещо вярно.

Другари - не знам за какви идЯли говорите, но нека ви информирам:

- парчетата в myspace са основно джемове от форума - останалите са домашните ми записи с учебна цел (никакви претенции за звук!)

- обаче, това, че не знам с колко километра карам колело, не значи, че не мога да преценя дали е бързо или бавно

- също както знам и че ако ми се наложи да записвам в студио - то няма да е в това на господина с многото удивителни!!!!!!!!

- а на въпроса кое не ми харесва, бих казал всичко - от звука на инструментите и вокалите до ефектите им

 

Приятен ден!

 

п.п. Темата е достойна за бисерите!

Разбира се, имаш си право на мнение, никой не може да те накара каквото и да е било. На много хора им харесва, но винаги ще се намери някой да разбира прекалено много. Успех с музиката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колкото до песните и групата (защото темата си е за тях), искам да кажа, че момчетата са доста млади и НЕ СА музиканти. Единия е пял в хор преди време, друия знае някой друг акорд. Една такава група да направи такива песни си е цяло постижение. Момчетата се справиха отлично, от тук могат само да се учат, да добиват опит и да правят все по-добри парчета. Цялата работа е запивана в един след обед, групата няма барабанист (ритъма си го прави клавириста Иван, както и сам е композирал парчетата). Мисля че са достойни за похвала.

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok, ok...

Като казах изсвирени/смесени по-добре имах в предвид, че не знаех дали инструментите са зле, музикантите са слаби или тонрежисьора работи с ламаринени очила - за това и я има наклонената черта м/у двете думи. И съвкупността от тези неща е следния резултат: евтин звук присъщ на домашен запис, а не като запис в студио. Просто изказвам нелицемерно мнение, което има за цел да е от помощ за бандата...извинявам се ако съм бил груб! ПОКЛОН!!!!!!!!!!!!!

:greenball:

Парчетата са готини - мен лично доста ме изкефи Слънце в мрака! Успех на бандата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има възможност и потенциал за развитие, групата не прави изключение, а това е стартът. Зависи много от желанието и упоритостта на хората, разбира се, затова пожелавам да има такива.

 

Ники, радвам се, че се навърташ наоколо. Някой път трябва да ти звънна да се видим, ама сигурно ще е най-рано след фризерния период. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не тръгнаха парчетата.

Иван музиканта - 1. Твоето първо не е вярно. 2. Второто е вярно колкото първото ти. 3. "Елементарна" теория на (а не по) музиката е много подвеждащо понятие, защото поне 95% от хората занимаващи се с музика нямат и идея колко е неелементарна без значение дали си в 5 клас или си на 50 години. Може да се приеме за елементарна в сравнение с музиката като цяло, защото тя обхваща много сериозен спектър от научни дисциплини, в които няма скали и гори, а много дълъг период от време, в който човечеството ако щеш математически се е борело да имаш днес темпериран строй и да строиш акорди. Искам да кажа да не омаловажаваш музиката с някакви тези и да не мислиш, че правиш някакви открития. Не искам да звуча грубо, но просто за мен изказването ти и терминологията която използваш показват само неуважение към музиката. Но пък в крайна смета нали рока е за сваляне на мацки, така че да не ти пука :)

 

Успех на групата!

Редактирано от Al Tod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре написано мнение като цяло, но дали не сa малко изхвърлени процентите? В стила на някои български учебници разбира се има доста "опаковано" така, че да изглежда по-трудно. Това е и по щандовете ни, където артикули "купи и изконсумирай сега" са опаковани така, че ти трябват режещи инструменти, за да ги отвориш - противно на "хитрия" Стандарт, но ние по принцип всеобхватно сме си малко на чорчик спрямо света. Ала като че ли тук-там има пробуждане с някои по-съвременни текстове на майчиния ни език.

 

Темперираният строй (предполагам, че имаш предвид равномерния) е едно много противоречиво въведение. Според някои композитори и теоретици, с които съм склонен да се съглася, то е крачка назад. Но това е една друга любима и широка тема, през която не може да се мине без математиката и акустиката. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
При мен не тръгнаха парчетата.

Иван музиканта - 1. Твоето първо не е вярно. 2. Второто е вярно колкото първото ти. 3. "Елементарна" теория на (а не по) музиката е много подвеждащо понятие, защото поне 95% от хората занимаващи се с музика нямат и идея колко е неелементарна без значение дали си в 5 клас или си на 50 години. Може да се приеме за елементарна в сравнение с музиката като цяло, защото тя обхваща много сериозен спектър от научни дисциплини, в които няма скали и гори, а много дълъг период от време, в който човечеството ако щеш математически се е борело да имаш днес темпериран строй и да строиш акорди. Искам да кажа да не омаловажаваш музиката с някакви тези и да не мислиш, че правиш някакви открития. Не искам да звуча грубо, но просто за мен изказването ти и терминологията която използваш показват само неуважение към музиката. Но пък в крайна смета нали рока е за сваляне на мацки, така че да не ти пука :)

 

Успех на групата!

1-вото е абсолютно вярно

2-рото е горе доло така, но Ванката не е успял да се изкаже както трябва

3-тото надявам се да си бил ироничен, защото да поясня има грешка в заглавието на учебника "Елементарна теория на музиката". Имало се е впредвид "Елементите в теорията на музиката", а не че е лесна.

И престанете да се заяждате за глупости, особено АКО СИ НЯМАТЕ И ПОНЯТИЕ!!!!!!!

 

Stone, обади се, ще се радвам!!!

Редактирано от Nikolay Petev Yolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ухааа!

това ли се е имало впредвид ??? БРЯЯЯЯЯ! мерси другарю редактор... може, ако разполагаш с такъв разбира се, да разлистиш тълковния речник и да се образоваш с няколкото значения на думичката "елементарен" :)

 

по отношение на песните: изкефиха ме и двете предложения!

готини темички, лесно се запяват, лично аз мога да си ги представя в следващия албум на която и да е група от типа на Д2, БТР и подобни. На мен също не ми е любим стил, но на черното не мога да кажа розово. Много са готини като идеи!

 

След като установихме вече, че са записани от "немузиканти" (макар и на мен тази терминология да ми е доста мъглява-как така "немузиканти"?! или свириш, или не...или пееш, или не... или записваш песен, или не???), а и въпросът беше дали харесваме песните, не самият запис-това е от мен или да конкретизирам в записа какво не ми харесва?

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво момчета! ;):greenball:

 

Слънце в мрака ми хареса много:)

 

Само напред!

 

Относно някои коментари: Аман от професори по музика! Времето и било такова, била нещо учебно, било меко ... аман!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)
При мен не тръгнаха парчетата.

Иван музиканта - 1. Твоето първо не е вярно. 2. Второто е вярно колкото първото ти. 3. "Елементарна" теория на (а не по) музиката е много подвеждащо понятие, защото поне 95% от хората занимаващи се с музика нямат и идея колко е неелементарна без значение дали си в 5 клас или си на 50 години. Може да се приеме за елементарна в сравнение с музиката като цяло, защото тя обхваща много сериозен спектър от научни дисциплини, в които няма скали и гори, а много дълъг период от време, в който човечеството ако щеш математически се е борело да имаш днес темпериран строй и да строиш акорди. Искам да кажа да не омаловажаваш музиката с някакви тези и да не мислиш, че правиш някакви открития. Не искам да звуча грубо, но просто за мен изказването ти и терминологията която използваш показват само неуважение към музиката. Но пък в крайна смета нали рока е за сваляне на мацки, така че да не ти пука :greenangel:

 

Успех на групата!

1-вото е абсолютно вярно

2-рото е горе доло така, но Ванката не е успял да се изкаже както трябва

3-тото надявам се да си бил ироничен, защото да поясня има грешка в заглавието на учебника "Елементарна теория на музиката". Имало се е впредвид "Елементите в теорията на музиката", а не че е лесна.

И престанете да се заяждате за глупости, особено АКО СИ НЯМАТЕ И ПОНЯТИЕ!!!!!!!

 

Stone, обади се, ще се радвам!!!

 

pod elementarna imah predvit 4e tva koeto sam obesnil po gore e elementarno i se u4i v 5 klas ne 4e citiram zaglavie na nqkoi U4ebnik :greenball:

Редактирано от ivan_muzikanta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи бандата свири в Силистра и бяха на ниво . Много добре звучаха и имаше много добра динамика . Браво момчета и успехи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.