Jump to content
Българският форум за музиканти

Camo питам


Recommended Posts

secondhand . по-евтино,здраво,доказано. говорим за прилични серии. имаш много добър креш, не го продавай,със сигурност няма да му вземеш реалната цена която струва. във варна някаде се продаваха фус чинии 602 за 200-220лв. а за 350лв във форума се продаваше 22" зилджан аведис райд. и ето ти повече от прилични чинели твора ръка, много по добри от лъскави нови, но боклучави серии за същите пари :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз така мисля,в рамките на 300 лв някъде си намери добър райд на старо,примерно аведиси много се продават,за 250 фус готин пак на старо е това вече по-трудно се намира но не и невъзможно и недей продава креша щото е готин,каза ми че правиш минималистичен сет значи креш,фус и райд трябва да ти стигат,честно не ти препоръчвам евтини сетове чинели защото са компромисно решение като звук,чисто и просто не стават за сериозни музиканти,това е...изобщо ти сет барабани си тръгнал да събираш пък за чинели се чудиш,взимай готини неща на парче като изпаднат освен ако не ти трябват спешно, е тогава вече си загазил:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех сет Paiste преди месец и нещо, само че PST 3. Тогава в магазина имаше бая сетове, от които пробвах 302, 201 и още някакъв, но не помня какво. Като цена/звук ги взех тия въпреки, че се водят brass, a 201 bronze. Разликата не беше фрапираща. Както ти е казала Аксес 201 са си баш 502.

 

И едните и другите стават колкото да има нещо на стойките, и звука да не е съвсем лайнян. За репетиции са си екстра. За нещо по-сериозно категорично не. Има дори рязани стари чинели, които звучат пъти по-добре от тия. Наистина зависи за какво и как ще ги ползваш.

 

А и още нещо, много зависи с какви барабани свириш. Наскоро свирих с тия чинелки на едни огромни кофи 24 каса 18,13,14 томове и тенекийките въобще не се чуваха, особено фуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

paiste така си объркаха сериите че няма и накаде. по принцип ценово ниските серии в момента са ориентирани така : 101 <= PST3 <= 201 <= PST5 . последните са най скъпи и са наследници на 802 серията според мен понеже цената им е идентична. в интерес на истината на сайта им пише че PST сериите са наследници на легендарните 302,502(съответно PST3- 302 ,a PST5- 502) , по тая логика 101 и 201 трябва да са по ниски серии от съответните им PST. абе няма значение тука да се спори и коментира. чинелите са доста близки по звук,вече цената е по определяща. brass чинелите обаче не ми се нравят, brass-a може да е най-добрият материал за метални барабанчета,обаче за чинели си е пълен боклук колкото и да се стараят фирмите. <_< за репетиции може и да стават, в джангъра в малка стая май наистина е все тая какво налагаш.

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо неясно не виждам в сериите им. Промяна в маркетинга: по-голяма сегментация в ниските боклучави серии => по-голям шанс някой с малко кинти да намери нещо за себе си при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей,Моля не плуйте толкова 502.Според мен вършат работа.Крешовете и фусовете са им що годе сносни.Аз свиря с такива от сто години.Записал съм поне 15 парчета с тях и си звучат.Иначе може да си вземеш и алфа ,ако искаш.

Ако си от софия утиди до новият магазин на ямаха.Там има Пайст доста.Може да пробваш(ако ти дадат).За 300 имаше нов райд пайст алфа и пак за толкова фус чинели.

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте,май ще трябва да развържа кесията! :think:

еми ... ДА!!! по-добре си купи готини и забрави..а не да си сменяш постоянно:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей,Моля не плуйте толкова 502.Според мен вършат работа.Крешовете и фусовете са им що годе сносни.Аз свиря с такива от сто години.Записал съм поне 15 парчета с тях и си звучат.Иначе може да си вземеш и алфа ,ако искаш.

Ако си от софия утиди до новият магазин на ямаха.Там има Пайст доста.Може да пробваш(ако ти дадат).За 300 имаше нов райд пайст алфа и пак за толкова фус чинели.

При малко по-сериозно отношение от на обикновен зяпач всичко можеш да пробваш, дори и да не купиш веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в пловдив се продава зилджан А медиум райд 20" само за 200лв!А й е като чисто нов-надписите са в перфектно състояние

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.