Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор за монитори


Nic Toms

Recommended Posts

Здравейте, колебая се между 2 вида монитори. KRK RP-8 и ALESIS M1 ACTIVE MK2

Имам бюджет до 800 лв. Ако имате някакво предполжение бих се развал да споделите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако държиш на 8ци, аз лично чувам по-добри неща за Mackie MR8, отколкото за RP8G2.

 

A RP8G2 в Динакорд ги сравнявах с Behringer B3031A и да ти кажа Беринджърите ми звучат по-вярно и чисто, въпреки лошата репутация на фирмата. Най-добре и ти отиди, чуй и сравни. За съжаление изборът е доста скромен, но пак е нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ съгласен съм с колегата.Аз съм горд притежател на Mackie MR8 и мога да заявя че са зверове,буквално :icon_shithappens:Мн добър звук и яснота.кеф ти бас,кеф ти високи :punk_guitar: препоръчвам тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен едни хубави студийни слушалки ;) на AKG и тва е :)

 

Хубаво е да имаш монитори, смесването само на слушалки може да е подвеждащо. Но от друга страна, ако акустиката на помещението ти е лоша, слушалките са по-добър вариант.

 

Ако имате висококласен Hi-Fi усилвател или ресивър, купуването на пасивни монитори също е вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен едни хубави студийни слушалки :) на AKG и тва е :)

 

Хубаво е да имаш монитори, смесването само на слушалки може да е подвеждащо. Но от друга страна, ако акустиката на помещението ти е лоша, слушалките са по-добър вариант.

 

Ако имате висококласен Hi-Fi усилвател или ресивър, купуването на пасивни монитори също е вариант.

 

Каквото и да е помещението ушите са страшно адаптивни, така че мониторите са задължителни. Както и да работиш всяко нещо си има своите предимства и недостатъци. И слушалките и мониторите. До мониторите задължително трябва да имаш едни долнопробни колони за референция.

 

Хай Фай и ресивър изобщо не ти вършат работа защото са друг клас. Още повече рисивърите. Това е като да отидеш на състезание формула 1 и да си сложиш трабантов двигател на болида.

За монитори ти трябват линейни усилватели с добро АЧХ и малък клир. При хай-фай се гонят други неща нямащи нищо общо с електрическите параметри на сигналите. Там се гонят звукови свойства. Не е случайно, че повечето монитори ги правят активни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай слушалки!!! Звукът се разпространява във въздушна среда. По добре да миксирате на HI-FI система отколкото слушалки дори и да са АКГ 271. Освен това често лявото ухо има различна чуваемост от дясното...

 

Колкото до мониторите:

 

Ако нямате пари гледайте поне говорителят да е 8 инча и в никакъв случай не е по-добре да имате и субуфер. Само две тела, две 8 инчови тела. От възможно най-евтините са Yamaha HS-80. Вършат работа. Във вашия случай това ще е най-добре за парите. Преди седмица ги намерих за 200 евро бройката в Томан. Проверявайте редовно. Някой път ги връщат след 3 дни и им смъкват цената. Иначе са по 235 евро бройката. Мисля, че пак може да си ги позволите. Ще споменавате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.