Jump to content
Българският форум за музиканти

Rq:Струни за кухарка


wiggery

Recommended Posts

Аз малко ще видоизменя темата. Значи, когато слагам различни струни на моята кухарка, тя с някои е вярна, а с други - фалшива(по-висока на високи позиции). Някой има ли идея каква е закономерността?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко ще видоизменя темата. Значи, когато слагам различни струни на моята кухарка, тя с някои е вярна, а с други - фалшива(по-висока на високи позиции). Някой има ли идея каква е закономерността?

Това зависи от напрежението/опъна в струните, респ. дебелината им. За съжаление интонацията при акустичните китари не се променя лесно както при електрическите(където просто местиш saddle-ите на струнника)

 

ето направо линк, че ми е трудно да го обясня :godbless: :

http://www.pjguitar.com/article1.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно си купих (когато нямах представа от дебелниата) един комплект струни - 10-ки са май, доста дебели. Аз съм свикнал на тънки и ми беше много трудно да свикна на тези. НО забелязах, че с по дебели струни китарата ми по-труно се разстройва, което е логично разбира се.

Към Wiggery : На една Кремона, например, ако ще и да сложиш струни от 28 лв. тя все ще си е Кремона. Струните не могат да подобрят СЪЩЕСТВЕНО звука. Естествено има разлика между тези от 3 , 50 - медни (дето са минали покрай медта) и тези от 35 , но ако китарата ти не е хубава те съветвам да не се изхвърляш.

Втори съвет: Аз не свиря два пъти с едни и същи струни. Всеки път с различни и си правя изводи (това най-вече за ел.ката), за да знам кои са добри и кои - не. Тоест кои ми харесват. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно си купих (когато нямах представа от дебелниата) един комплект струни - 10-ки са май, доста дебели. Аз съм свикнал на тънки и ми беше много трудно да свикна на тези. НО забелязах, че с по дебели струни китарата ми по-труно се разстройва, което е логично разбира се.

Към Wiggery : На една Кремона, например, ако ще и да сложиш струни от 28 лв. тя все ще си е Кремона. Струните не могат да подобрят СЪЩЕСТВЕНО звука. Естествено има разлика между тези от 3 , 50 - медни (дето са минали покрай медта) и тези от 35 , но ако китарата ти не е хубава те съветвам да не се изхвърляш.

Втори съвет: Аз не свиря два пъти с едни и същи струни. Всеки път с различни и си правя изводи (това най-вече за ел.ката), за да знам кои са добри и кои - не. Тоест кои ми харесват. Успех.

Благодаря за отговорите..

Сичко е ток и жица :godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как 10ки на кухарка бе ман :godbless:

и то да са по-дебели от предишните...

май за електрическа става въпрос ама при електрическите се коригира интонацията с една отверка а при кухарките става доста по-трудно

иначе интонацията на струните зависи от дължината между горното и долното мостче, от това под какво напрежение са струните и от дебелината им :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куха китара, май са 10-ки, 99% съм убеден. Предните бяха осници, а до тези разликата е от земята до йоносферата.

Но по-трудно се свири. По малко повдигания са успешни и все по трудоемки, също трета ми е плетена, което за мен е кошмар, но се оправям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около 3 седмици съм с ERNIE BALL EARTHWOOD на кухарката и съм доста доволен. С 10-ка 1-ва.Доста струни съм сменил откакто свиря( някъде от 1992) :violin: То не бяха български найлонови,Fender,Yamaha,D`Addario,ама тия ме кефят най-много :) И лично мнение,ама тоя,който е измислил 3-та гола струна не е бил в кондиция( когато му е хрумнало тва, де) :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се кефя на D'Addario Pro Arte J49 (normal tension, black nylon). Размерите са съответно:

 

1) 0,028

2) 0,032

3) 0,040

4) 0,029

5) 0,035

6) 0,043

 

Струните за акустична китара може да са 9-ки или 10-ки, но тогава ще са метални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се кефя на D'Addario Pro Arte J49 (normal tension, black nylon). Размерите са съответно:

 

1) 0,028

2) 0,032

3) 0,040

4) 0,029

5) 0,035

6) 0,043

 

Струните за акустична китара може да са 9-ки или 10-ки, но тогава ще са метални.

ми човече не съм запознат със струните на дадарио за акустична китара ама ми се струва малко абсурдно да са с такива рамери.Провери дали не си разместил 3-та и 5-та като дебелина.

 

дам дам дам разбрах те ама кои да чете.

 

ПП 10-ките са наи добри според мен за акустична но както казах не съм много компетентен :cheers::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):):cheers::):dance::):):dance::)

Ухааааааааааааааааааа :lol:

Забравихме за най-важното ? Китарата ти понася ли метални струни (кънтри китара) или е класическа, без метално магаренце . А може и да е хибрид (това, от мен да знаете, го има само в България) .

Ние тук даваме разни съвети за 9-ки, 10-ки, ама моята орфейка е кънтри, а твоята може би е класическа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.