Jump to content
Българският форум за музиканти

Странна идея за разделяне на ампа и кабинета на кубе


Amentis

Recommended Posts

Разполагам с антично ненамеримо кубе Asaudio за което няам информация освен че платката е спр стара от онея кафявите и че ме кефи звученето и чее 15W. Принципно много ми харесва клийна му и доскоро не ме радваше драйва, дълго време свирих с процесор и днес за да проверя как е хавата с 12кО адапери на джаксъна ми и надуто на макс гейнче открих че звучи баш както аз го искам. Само дето искам дилей хорус т.н. а няа как да ги тикна. Тук идва Идеята: какво ще стане ако кабела който свързва ампа с кабинета го срежа и запоя жакове на него така че да мога да сложа камиончета между ампа и кабинета? Кубето го взех за 40лв амнайста употреба но е ненамеримо и звучи добре така че не изгарям от удоволствие да го прецаквам, затова се домогвам до форума. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ще стане ако кабела който свързва ампа с кабинета го срежа и запоя жакове на него така че да мога да сложа камиончета между ампа и кабинета?

Бум!!!146.gif

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това, което искаш трябва да се преработи самия усилвател. Може да е лесно, а може и да е трудно. Но при всички случаи няма да е без пари :godbless: . Трябва да се монтира допълнително схема за LOOP/ INSERT. И да се изравнят нивата по стандарт, за да може да се напасват усилвателя и външното устройство. А то може да е по няколко стандарта - камионче с нива за китара, полупрофесионално устройство с нива -10dBV (316mV) или професионално устройство с 0dBu (0.775V). Даже про-тата имат балансирани, а също и стерео входове и изходи. Другият вариант е да се направи loop с регулируеми нива.

 

Ама защо ли ги пиша тези неща, като си с " Кубето го взех за 40лв амнайста употреба"... и никак няма да се изръсиш поне още толкова или дори повече за това, което искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама не мога да намеря друг подобен звук!!! Какви са рисковете от моя замисъл и как се превежда на български замисъла на пича отгоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубе нещо не ми се връзва да е равно на амп и кабинет или не съм те разбрал. От "платката" ти към говорителя трябва да има два кабела, маса и активен. Ефектите се слагат, между китарата и ампа! Т.е китара, ефект, амп и после към говорителя, тоест това което питаш хич не е добра идея.

 

П.п Може и да не съм ти разбрал идеята :godbless:

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне,става въпрос да се разделя физически кубето на амп и кабинет и да стане: китара->амп->ефекти->говорител.

Мислата ми е да ползвам овърдрайва в кубето и СЛЕД НЕГО да сложа ефекти.

Редактирано от Amentis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо? Иначе ами то пак си остава същото, ама нещо не схващам, ще оставя на другите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парния валяк и EAMechaniX ти отговориха съвсем ясно на въпросите. Говорителят се включва към крайния усилвател. Ако сложиш след крайния усилвател камионче, то или ще изгори камиончето, или крайния усилвател, или просто няма да изкараш никакъв звук, защото сигналът, който движи говорителя, съвсем не е подходящ за камиончета, т.е. просто не им е там мястото. Слагат се или преди предусилвателя (където всъщност се осъществява оувърдрайва) или между предусилвателя и крайното стъпало.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха... В такъв случай как мога да сложа камиончета след драйва? Той парния валяк го обясни ама не го разбрах особено, интересува ме на практика какво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай Тошо имаше лаф - Нация Техническа.

Да живей!

 

Надявам се, че не си на повече от 15-16 години.

Не пипай нищо, защото може да светнеш и да дадеш фира.

Казаха ти го още с вторият пост.

Много ясно, също така ти бе казано, че на усилвателят ти трябва да се направи ефект луп

от КВАЛИФИЦИРАН ТЕХНИК.

 

за което ще трябва да си платиш. Като искаш нещо и не можеш сам - така е нормално.

Не е нужно да можеш сам и не е страшно, че някой друг ще го направи.

По важно е да останеш жив. Ако искаш, ако не- бъркай в контакта.

От това по ясно - няма как да ти се каже.

Понеже си от Русе, не знаем(поне аз не знам) там има ли такъв, който да разбира от китарни апаратури.

Има няколко русенци, те ще кажат. Ако не, има фирма Еконт,

пращаш или към Варна на Грег ( че ти е по-близко) или към Софето на Валяка.

 

 

Ето едно видео да видиш какво е ефект луп-

http://www.ehow.com/video_4438294_using-ef...uitar-amps.html

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 12кО адапери на джаксъна ми и надуто на макс гейнче открих че звучи баш както аз го искам. Само дето искам дилей хорус т.н. а няа как да ги тикна.

Има как да ги тикнеш! :)

 

Китара>кабел>хорус>кабел>дилей>кабел>входа на кубето с гейн на мах :)

Няма никаква разлика дали ще е китара - кубе или китара - хорус - кубе.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не мога да го тествам веднага-като туря ефектите преди драйва той ще изкривява сигнала заедно с тях нали? Няма ли да се получи прасешка еякулация? Има ли значение дали ефектите са аналогови или цифрови шото за момента всичко което имам е един процесор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(защо не ми дава редакция мааму) пробвах с тъпия процесор корг, значи защото е тъп процесор не звучеше както принципно но дилея и ревърба си се чуваха нормално, с хоруса и фейзъра имах странности но нз,може и да е от процесора, трябва да експериментирам с аналогови камиончета а на мен принципно точно тфа ми е целта-да си изкарвам звука по аналогов път. Мерси че ме спряхте от тъпата идея, ще видя възможно е в бъдеще да го закарам на някой за ефект лууп, не се знае. Мерси за полезните отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.