Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос..


vaseto96

Recommended Posts

Бях видял някаде тук за подобен случай като моя,но не видях точния отговор.

Значи,акустичната ми китара страшно бързо се разтройва,струните вече седат 20 дена ,олекнали са уж,но пак се разтройва супер бързо.

След настройване и свирене 20 минути пак ще трябва да се настройва.

От струните ли е,от грифовете или от самата китара?

съжалявам ако въпроса ви се стори безмислен,тъп и т.н ,но е доста досадно да си настройваш китарата по 20 пъти на ден...и ако не е настройвам ша тряя само на ел.китарата да свиря,ама аз искам разнобразие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако там където си писал на какво свириш, е вярно че освен на китара свириш и на пиЯно, нищо чудно така да ти се струва. Сега сериозно, ако наистина освен на китара, свириш и на пиАно, моля те оправи го...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях видял някаде тук за подобен случай като моя,но не видях точния отговор.

Значи,акустичната ми китара страшно бързо се разтройва,струните вече седат 20 дена ,олекнали са уж,но пак се разтройва супер бързо.

След настройване и свирене 20 минути пак ще трябва да се настройва.

От струните ли е,от грифовете или от самата китара?

съжалявам ако въпроса ви се стори безмислен,тъп и т.н ,но е доста досадно да си настройваш китарата по 20 пъти на ден...и ако не е настройвам ша тряя само на ел.китарата да свиря,ама аз искам разнобразие.

Ами виж сега...преди и моята беше така и си махнах струните.Сложих ги отново,обаче когато ги навивах ги стегнах повече (направих повече навивки) и всичко се оправи.Но ако искаш първо пробвай да вдигнеш струните на по висока октава.Ако не стане пробвай това,което ти казах.Ако и това не стане значи проблема не е във струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.