Jump to content
Българският форум за музиканти

От къде мога да се сдобия с Pickguard за Squier Start


nerven_hamster

Recommended Posts

Имам squier start и искам да му сложа двойни адаптери. От къде в Плевен мога да си зема нов pickguard и колко ще струва. За адаптерите мисля накои от форума.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли да се модифицира сегашният? Под "модифицира" разбирай изреже.

Поне става лесно и без пари ако си го правиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За скуаярите специално четох че ставал номера с изрязването ма нека по-опитните кажат.Мисля че имаше не една такава тема по-назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направи си, иначе няма да си намериш. аз търсих година и нещо. вариант 2 е да си поръчаш по нет-а от чужбина, но ще ти излезне най-малко 50 лв, а китарата струва 150. смятай.

аз си направих сам и съм много доволен. пък и имай в предвид, че ако китарата ти е Bullet, то пикгарда е с винтидж стайл прихващане към тялото с 8 винта, не с 11. това също прави намирането му по-сложно.

не си режи стария, ами го използвай буквално за шаблон и изрежи всичко което не е свързано с адаптрите по него и после вече измери и изрежи дупките за хъмбъкърите. ако правиш като мен ( H-S-H ) изрежи по оригиналния пикгард и отвора за средния адаптер. използвай горната страна на отвора на нек-а за горна страна на хъмбъкера (за да го позиционираш правилно) и после изрежи и бридж-а успоредно на нек-а. отворите за хъмбъкерите при мен са 68 мм x 40 mm.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E... толкова ли е скъп... нямам възможност да изрежа моя. Колко ще струва нов

Е мноого е сложно да режеш ПВЦ,чертаеш как трябва да е, праскаш по една дупка с бургийка в ъглите и режеш с макетно ножче и метална линийка примерно по която го водиш м/у дупките внимателно,с 3-4 сряза от всяка страна е готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам squier start и искам да му сложа двойни адаптери. От къде в Плевен мога да си зема нов pickguard и колко ще струва. За адаптерите мисля накои от форума.....

 

 

Отиваш в Pro Sound (магазина зад булевард"Русе" , nод Хотел Балкан) , не при Бетовски и си поръчваш.Хората обикновено карат всичко ,от което ние китаристите имаме нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.