Jump to content
Българският форум за музиканти

Безжично свързване на китара с усилвател?


Heart BreaKer

Recommended Posts

Абе хора гледам че по концерти на големи групи няма кабел между китарата и усилвателя, та исках да попитам за информация - как по точно става тая екстра и мога ли да си намеря устройство дето да върши тая работа от някъде...и съответно колко струва и къде...Съжалявам ако има вече такава тема или съм го написал прекалено некадърно, но не знам как да обясня по-добре въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да wireless за китара търси. Иначе ако е нещо хубаво, цените въобще не са евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си помисли заслужава ли си, понеже това е една достатъчно скъпа екстра. Не, че е нещо сложно даже и за правене в домашни условия, просто е буквално гъзария и в 99% от случаите не е необходима, но се продава скъпичко. Имаше тема май в говорилнята за уай-фай дивайсите точно под заглавие "нужни ли са"...

 

Цените са повечето с три цифри. Аз ако бях един китарист не бих ги дал, поне не и като любител. Професионалните музиканти може би виждат смисъл в такова нещо. Може би за озвучаване на барабани е удобно след малкия миксер да се върже безжично, за да се избегне огромната плетеница от кабели.

 

Пак казвам - по-скоро си задай въпроса "дали", а не "колко" и "от къде" :)

Иначе последните два въпроса - във всеки нормален музикален магазин, било то онлайн или аналогов такъв :)

 

Off: @rinti, не съм специалист, но доколкото ми е известно цените могат да бъдат ниски или високи (освен "безбожни", "изгодни" и пр.). Само си казвам добронамерено, да не вземеш да дъвчеш сега...

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че е нещо сложно даже и за правене в домашни условия.

Само за това не съм съгласен, имаше такава тема в "Изработка и ремонт" и да не направи нещо свясно въобще не е лесно. Иначе наистина помисли, дали си заслужава... Иначе fusion просто по лични впечатления писах, че евтините системи не са кой знай какво и ако човека иска нещо наистина добро, трябва да отдели по-голяма сума.

 

П.п Ето я и темата, по нея се е изказал далеч по-голям специалист от мен(Evtim Djerekarov) - http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry490951

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите :) Поразрових се малко повече и открих че наистина не си заслужава, ако си сам...може би ако се комбинират няколко души ще има смисъл, но за сам човек е точно излишна гъзария...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.