Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Ultra-g Gi100


Recommended Posts

Наскоро пробвах тази гадинка и много ми допадна звукът, нямам намерение да я копирам защото струва 70 лв. - просто ми е любопитно какво има вътре - някой отварял ли я е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти отговоря на въпроса, но...

Това не е ли ДИ Бокс със спийкър симулация на 4х12 кабинет?

Какво точно в звука му ти допадна...?

Това не някакъв ефект чрез който се постига определен звук, по скоро би могъл да ти послужи да си включиш китарата директно в пулта, без да се налага да ползваш усилвател или кубе което да озвучаваш с микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще ти е трудно да я копираш, защото май няма схеми в нета. Ето ти една - http://runoffgroove.com/condor.html прегледай я има и снимки, семпли... Пък и е проста и частите на са скъпи, ако ти за занимава и разбираш, разбира се...

Редактирано от guitard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за схемата - няма да копирам каквото и да било - просто ми е интересно как е изпълнена симулацията в берингера. Не съм правил кондор-а но съм сглабял ред бокс - не е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тук не мога да ти помогна, не съм отварял такова чудо, а и схема не намерих. Тука остава който има(и разбира от тава което е вътре) да ти каже. Иначе, какво е това "ред бокс" я да дай видя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е симулацията на Tubeman 2 - Сайт тук има инфо и схеми за някои от най-разпространените ксбинет симулатори и техните характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми дадете някаква схема на бас кабинет? Предполагам и кондора ще свърши работа, но все пак мисля че е повече за китара. Защото тука съм с едни Хай-Фай говорители и засега това е единствения ми вариант...

 

Блогодаря!

Редактирано от guitard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети всичко в линка на кондора. Там си пише:

High-pass filter. This is the network between the first two op-amp stages. It simulates the low frequency rolloff of the speaker cabinet, plus the 90Hz peak. For deeper bass, you can replace the two 47nF caps with 56nF or 68nF. For less bass, use 39nF or 33nF.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря Ви много :greenangel: То можело да се модне за бас, ама кой да чете. И даже мода е елементарен :) Само да свършат празниците и почвам. Само да попитам тъй като сте го правили(ако не е тайна, знам че от това си изкарвате хляба...) в сайта пише "any dual op-amp", кой е най-добре. Или поне някакъв съвет кой да ползвам. Блогодаря. От този сайт съм правил преампа за бас(Флипстър), ако реализирам и този симулация ще е супер, поне доката си купя истински говорители за бас...

Редактирано от guitard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.