Jump to content
Българският форум за музиканти

Още един проблем с флойд..


Recommended Posts

Здравейте !

 

Китарата ми е Cort x-11. По принцип нямам проблеми с флойда (не се е разтройвала въобще за 1 седмица ), но откакто я настроих в една стъпка надолу ( Sad But True ) започнах да имам :/ След репетицията настроих китарата в стандарт. Точно след секунди тя се беше върнала в бемол . Последваха хиляди настройки докато накрая стана приемливо добре настроена. Оттогава китарата често се разтройва - настройвам я през ден . Между другото - това ми е първата китара с Floyd и въобще нямам опит с това чудо.

 

Благодаря Ви за коментарите, съветите , критиките :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвинтвам отгоре "държачите" (които натискат струните за да не се разтройва китарата когато се използва тремолото) и настройвам както си му е реда.По същия начин след това направих когато я качвах в стандартна настройка.

 

А вчера ми направи впечатление, че когато използвам тремолото китарата се разтройва за отрицателно време и ми се налага да я настройвам през 4-5 минути.

 

Строй - стандартен

Струни - 9/42 ДаДарио

Държачите при главата на грифа са затегнати добре ( или колкото можах да ги затегна )

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха и като настрои в бемол, тремолото не хлътна ли назад? Флойдът трябва да се сетъпира при абсолютно всяка смяна на настройките. Погледни го сега - стои ли успоредно с тялото на китарата? Добре ли си е стъпил с ножа върху стъдовете?

Бих препоръчал направо да отпуснеш струните и да настроиш наново.

 

И внимавай със затягането "доколкото можеш", щото аз последния път успях да скъсам болтче. Нормално затягане, докато натиск с палец без много напрежение вече не движи болтчето, е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за съветите :greenball: Ще пробвам и ако не стане мисля да я нося в Динакорд ако могат да я оправят.

 

Поздрави на всички и Весели празници !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко кратки съвета:

Ако тремолото хлътне навътре, то тогава трябва да отпуснеш пружините.

Ако тремолото започне да излиза нагоре, то тогава трябва да затегнеш пружините.

Гледай тремолото да е успоредно на тялото. След това настрой китарата и погледни дали тремолото е хлътнало или излиза нагоре, в такъв случай пак отпускай или затягай пружините, докато китарата ти остане в тоналност и съответно тремолото си е на точното място. :)

 

Ето, тук ти пращам няколко клипчета, където показват как да сменяш струни и да настройваш правилно китара с флойд:

 

 

- първа част

- втора част

 

Мисля, че тези видеота вършат много добра работа за Floyd Rose проблеми.

Помни, напрежението на струните трябва да е равно на напрежението на пружините! :greenangel:

 

Успех и весели празници! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другари и другарки, вчера реших да натегна пружините.Натегнах ги настроих китарата и пак съм на стартовата позиция. Просто вече ми се изпилиха нервите от тая китара. Ако може да ми препоръчате майстор или човек, който може да оправи това чудо.

 

ЧНГ на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки лютиер ще ти я сетне за нула време, обаче нали не смяташ всеки път като пренастройваш да я носиш при него? По-добре се опитай да се справиш сам, за сетъп на флойд не се иска висше образование, просто трябва да му хванеш цаката - минаваш в по-нисък строй (или сменяш с по-тънки струни в същия строй) - тремолото пада назад - отпускаш пружините. Обратният вариант - натягаш. Когато въртиш винтовете на пружините поолабваш струните, особено ако натягаш - иначе могат да се скъсат най-малкото. Гледаш флойда да е успореден на равнината на тялото (всъщност трябва да е в самата равнина на тялото, нито да стърчи, нито да е хлътнал и да не е наклонен в никоя посока). Ако се е килнал наляво или надясно (става като се минава към хибриден комплект) настройваш от двата болта отпред, върху които лежат ножовете. Това е - нищо работа.

 

ПС - ЧНГ на всички!

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-добре си избери един строй и не го сменяй когато ти скимне, защото по-бързо ще му разгониш фамилията, освен ако китарата ти не е висок клас, а тя като гледам не е. Повечето елементи са от меки сплави и многото бъзикане само им скъсява живота допълнително.

 

Но и аз определено смятам, че трябва да се научиш сам да си ги правиш тези неща - в никакъв случай не е сложно. Просто му разбираш логиката на самото устройство и надграждаш с разни малки таръкатлъци, които можеш да набавиш от всеки китаристки форум, включително и от този :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах по този начин обаче пак се разтройва за отрицателно време. Ако може пак да ви помоля да ми посочите човек, който може да ми помогне.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Чрез клипчето от подписа ти не става ли?

 

2. Пипал ли си стъдовете?

 

3. Не успяваш въобще да я настроиш ли или успяваш да я настроиш, но тя се разстройва бързо от свирене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.От клипчето видях как стават работите

2.Ако имаш предвид "държачите" махам ги когато натягам пружините

3.Успявам да я настроя, но бързо излиза от строй :lol:

 

След дълги битки с китара успях да изравня флойда с тялото, но китарата продължава да се разтройва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само като чета къв зор е да настройваш тва тремло с двойно заключване напрао се отказвам да си купя някога такава,чесно :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само като чета къв зор е да настройваш тва тремло с двойно заключване напрао се отказвам да си купя някога такава,чесно :cheers2:

Аз съжалявам за избора си между другото. Вече я оправих с 2532456346 мъки

 

Благодаря на всички, които се отзоваха !

 

ЧНГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем, ако пак имаш проблем, можеш да ме викнеш да ти помогна. :cheers2: Стига да ми се довериш, а и живеем близо един от друг. Не бива да съжаляваш за избора, според мен всяко тремоло си има своите плюсове и минуси, няма перфектен вид. В началото трябва малко да пипнеш, за да придобиеш опит, после нещата се улесняват и наистина започваш да цениш това, което имаш. Пиши едно Л.С., ако имаш проблеми отново. :D

 

Честита Нова 2010 година! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.