Jump to content
Българският форум за музиканти

Vst въпрос


maringtr

Recommended Posts

Не съм сигурен дали е за този раздел, модераторите да местят ако преценят...

 

Имам следната машина:

 

AMD Athlon 2 x 2,11GHZ (Dual Core) с 2 GB и саунд карта Audigy.

 

За VST host използвам Steinberg Nuendo.

 

Идеята е, че си правя разни MIDI тракове, import-вам ги в Nuendo-то и ги play-вам през VST инструменти, но VST-тата не ми "вървят" добре.

 

Различните инструменти се държат по различен начин. Най-общо - чува се "пукане" тук-там на някои инструменти, на други постоянно.

 

Записах и семпъл да чуете за какво става дума: http://www.fileden.com/files/2008/1/28/172.../vstproblem.wav

 

Въпросът ми е кое е слабото звено в системата?

 

Компютъра ми ли е слаб? Саунд карта ли ми е зле? RAM-та ли ми е малко? Не мога да разбера. Дайте ми съвет.

 

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какво записваш и как. Това пукане прилича на проблем с буферите на драйвера, вероятно.

Не е от липсата на процесорен капацитет или такъв за ram-памет.

 

Кажи с коя версия на програмата (DAW) записваш?

Каква по-точно Audigy ти е картата и кои драйвери си инсталирал за нея (ако изобщо си наясно с това)?

Какви са настройките на същия драйвер? Буфери, семпли, латенция... входно-изходни канали, връзки?

Последното също важи и за аналогичните настройки в DAW-програмата с която записваш.

Редактирано от BaMnupa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за светкавичната реакция!

 

Програмата е Steinberg Nuendo 3 (по-конкретно "3.0.2 build 623", ако това има значение)

 

Саунд картата е Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1 24 BIT с драйвер версия 5.12.1.512 от 08.07.2005

 

Не съм наясно с настройките на буфери/семпли/латенция. Саунд картата ми няма такива.

 

На DAW програмата са следните:

 

Audio Buffers: 5

Buffer Size (Samples): 5512

Offset (Samples): 0

Audio Channels: 2

Bits per Sample: 16

Sync Reference: YES

 

EDIT: проблемът с пукането е налице и в други програми, които използвам. Например Melodyne и FL Studio.

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кофти. Ако беше друг модел щях да ти препоръчам друг драйвер, но точно твоя е несъвестим с него. Така че, вероятно проблемът ти е в настройките на буферите, в самия драйвер (може би ако го преинсталираш, ще имаш нова база за действие), а може и да е от самата карта, но твърде малко вероятно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти наистина. А мислиш ли, че евентуално една смяна на саунд картата (с някое M-Audio например) ще помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти се изцепи. Естествено че ще ти помогне. Поне откъм качество на звука. Вече дали пръщенето е от картата, драйверите ѝ и прочее, не става ясно само от писане във форум. Трябва да ти види конфигурацията някой човек, който се занимава с това от повече време и отбелязва на място симптомите на пукането.

 

Според мен е от драйвера и настройките му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакваше се.

Но пък може да си увеличил драстично латенцията на сигнала. То като го има пка ще пишеш. :recourse:

Редактирано от BaMnupa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ вероятно ще го окастри в неговия случай. По-добре да си ъпдейтне самия Creative драйвер. Той си има достатъчно добро като за него ASIO, но самите му възможности не са като на kX driver например, който обаче е несъвместим с неговия модел карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.