Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторшън с усилвател Yamaha Ga-15 и китара Erg 121c


nitrous

Recommended Posts

Здравейте, помагам на един приятел да си настрои новата китара, но не можем да нагласим усилвателя и самата китара да изкарва по-твърд звук...

Китарата е Yamaha ERG-121C, усилвателя е Yamaha GA-15.

Благодаря предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъча мъча, не мога да изкарам правилен звук.

Слагам Gain до средата, включвам на Drive режим, и би трябвало да стане, нали? Ама се чува единствено като кухарка, с лееееко изкривен звук. Като сложа Gain на макс, звук не се чува, а само пращене. На Clean режим звучи точно като кухарка.

Вече почвам да се предавам :butcher:

Да не е нещо от настройките на самата китара? Имам 2 въртящи копчета, едното е за сила на звука, другото е за тон. Имам и една ръчка, която променя начина на звучене, но не е нищо особено, че да звучи с хубав "метълски" дисторшън. Да не би да трябва да свиря на акорди, че да изкарвам звук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За метълски звук тряа дисторшън педал.

 

Сми можеш да пробваш да не слагаш гейна на макс ами примерно някъде на 3 часа или нещо от сорта, ама си трябва дисторшън педал, особено през евтино кубе.

 

Тфа дето го вадиш между 12 и 3 си е най-доброто, което можеш да изкараш.

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето виж това видео -

Вижда се какви са настройките.

Към 2:17 или 5:33, мисля звука е що годе металски :punk_guitar: Изобщо изгледай го цялото видео. на много места си звуква драйва. Не е задължително да имаш дисторшън педал.

За китарата- гледай всички потенциометри да са докрай.

Ако не се получава нещо подобно... не знам.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагласих усилвателя според това как е на клипа около 2:30, но пак нещо не ми харесва. Записах малко произволно дрънкане, моля кажете дали звучи както трябва, или пак липсва нещо. (не ми се смейте за записа, не мога да свиря на китара и не е моя :D )

http://dox.bg/files/dw?a=c18111e7dd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази ръчка има 5 положения, в момента беше на най-дясно, там най-високо звучат тоновете. Като е най-вляво звучат ниско, като на бас китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понятиятако ниско и високо не е подходящо да се използват в случая, но няма значение.За най-дясната позиция иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не звучи като на клипа... то и няма как да звучи съвсем идентично , но поне малко да се доближаваше.

Обаче хубаво според мен е да я тества някой , който поне малко свири на китара и то да свири метал .

Видях ти китарата и адаптерите и са от по подходящите възможни , а кубето е същото като на клипа. Няма логика да не може да искара звук подобен от този на клипчеето.

 

Откъде си?

Може да помолиш някой съгражданин от тук да дойде да види :cheers2:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учителя, при който приятеля ми ходи, е в коледна почивка, чак след 2 седмици ще може да се види какво може да се направи.

Настройките на кубето са точно такива, каквито са на клипа.

От Търново съм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.