Jump to content
Българският форум за музиканти

космос от 17 век


Recommended Posts

Кратък опит за скучнонапрегнат ambient. Що ли го пуснах...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да си позволя един словесен каламбур като коментар, той е: Progressive Attack :hysterical:

 

Готино е като замисъл, ама има някои неща, които не ми допадат:

 

- Бластерите, джедаите и спъванията ми идват малко вповечко :hysterical:

- Snare-а не ми харесва - твърде in-the-face и като че ли един по-синтетичен и филтриран саунд на барабанчето би стоял по-добре, с оглед на асоциацията, която ми навява парчето (Massive Attack)

 

Принципно моите наблюдения върху подобен род музика, сочат, че схемите и частите се развиват значително по-бавно, отколкото в рок музиката например. В този ред на мисли, ако удвоиш или учетвориш (или просто удължиш някак) всяка една тема и хармония като време и нотни трайности, би се получило доста хубаво нещо, според моите лични виждания.

 

П.П. И в тоя стил не е нужно да си толкова академичен, колкото си по принцип :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите и идеите! Верно е много припрян ембиънс, проба-грешка. :D

И "прескачането на диска" е в повече (особено за 1минутно парче!), а барабанчето ме кефи много като звук, но ПАК е силно/избива, а и сурово стои някак си, но ми харесва самия му звук - не знам защо!?

Не знам защо имам такава тенденция да бухам барабаните силно - като ги смесвам ми звучат ок, а като ги чуя след това на други колони/слушалки са ми яко силни ...явно е от това, на което слушам/смесвам.

Трябва наистина да си седна на г**а и да се опитам да направя нещо по-стойностно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстреля ме с тези лазери, идват в повечко, а и спънатостта го отклонява като че ли. Би могъл да продължиш идеята и да коригираш някои неща. Освен че в ембиънта развитието е бавно, с бавен хармоничен ритъм, има обикновено и много ривърб. Едно от най-добрите определения за ембиънт е: музика, която е достатъчно ненатраплива, за да остане някъде назад във фона, без да придърпва вниманието, но и достатъчно интересна, ако решиш да се заслушаш в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимам си поука! :P

Мерси за съветите още 1-ж!

 

п.п. Тези пусти лазери са ми към блендата-пада... :slap: Сори!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идейката обаче е симпатична и ми се ще да чуя продължението. :slap: Тук парчето може да е дълго. Твърде многото разнообразие, прекалената мелодичност и бързото развитие обаче са в разрез с идеята на стила, понеже убиват унеса, за който допринасят и повторенията. Една от любимите ми ембиънт композиции е над 40 минути, а именно Waiting For Cousteau (или En Attendant Cousteau) на Jean Michel Jarre. Пускаш и напускаш Млечен път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде многото разнообразие, прекалената мелодичност и бързото развитие обаче са в разрез с идеята на стила, понеже убиват унеса, за който допринасят и повторенията.

Значи съм създал ултра-фаст-атонален-прогресив-метъл-ембиънт! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.