Jump to content
Българският форум за музиканти

Alice In Chains кавъри


Mis

Recommended Posts

Wow! Не съм очаквал женски вокал изобщо, все едно ме фрасна по главата от начало :surprise: но стана много интересно, браво! За изпяването няма какво да коментирам - без забележки... Хареса ми и вибратото ти, много наподобява на Layne...Като цяло - стана страхотно! А кой е изсвирил китарните партии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или имаш перфектно дишане и дробове на кашалот и резонанс на славейче или има намеса на Melodyne някаква. :surprise:

Нещо в акустичната китарата кънти натрапчиво. Няма да казвам на колко херца да не стане че съм некъв херцо-фрийк!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи много добре, да не кажа перфектно.

В началото изобщо не усетих, но ако си използвала Melodyne или някаква друга такава простотия, не ме кефи.

Защити се.Как е направен записа?

Редактирано от N1cksoN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SandoBG, благодаря! Радвам се че поне се е получило интересно! Осъзнавам, че моят тип глас може би не е съвсем подходящ... Ако сравняваме с оригиналите де. Поне се изкефих на max. :D

Китариста е канадец, който познавам от ютюб и с когото кореспондирам единствено и само по интернет.

 

BaMnupa и N1cksoN, също се извинявам за невежеството но за пръв път чувам за Melodyne от вас двамата. Предполагам, че е някакъв софтуер за обработка на вокали?

Записите си ги правя вкъщи. Единствената програма която ползвам е Adobe Audition - с нея се записвам и си смесвам вокалите. Ефекти? Ако ехо или ривърб се броят в случая, то да има. Също еквилайзер. Микрофона който ползвам е Shure Beta 58A.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Melodyne

 

Виж клипа.Можеш да правиш почти всичко със звука.

Транспонираш фалшивия тон.Определяш височината, дължината му, както и силата.Копираш го, качвш го два тона

нагоре и става втори глас :D

Това, което ме изненада и мене е, че може да работи и върху хармонии - разпознава тоновете от акорди и също

може да ги регулира секи по отделно.

Предполагам, че работи еднакво добре както с wav, така и с midi.

Има и други такива програмки - Autotune, например.

Кофти за тези които ги използват, защото наживо...само плейбека спасява.

 

---

 

Е тогава трябва да ти се извиня и да ти кажа само едно - БРАВО!Много хубаво пееш! :):metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълнихме се със плейбеци неможе да се покажем на живо, как трябва да звучат нещата реално. :cheers::)

Редактирано от vesosupere
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Melodyne

 

Виж клипа.Можеш да правиш почти всичко със звука.

Транспонираш фалшивия тон.Определяш височината, дължината му, както и силата.Копираш го, качвш го два тона

нагоре и става втори глас :cheers:

Това, което ме изненада и мене е, че може да работи и върху хармонии - разпознава тоновете от акорди и също

може да ги регулира секи по отделно.

Предполагам, че работи еднакво добре както с wav, така и с midi.

Има и други такива програмки - Autotune, например.

Кофти за тези които ги използват, защото наживо...само плейбека спасява.

Гледах видеото :)

 

Напълнихме се със плейбеци неможе да се покажем на живо, как трябва да звучат нещата реално. :):whistle:

Може и ще, но няма да са точно тези неща. Ако се интересувате от авторски парчета и предстоящи изяви с мое участие, с удоволствие бих Ви информирала чрез лично съобщение. С риск да прозвуча заядливо не виждам връзката на коментара Ви с конкретната тема.

 

Ако има хора които смятат, че ползвам някакъв софтуер за да си преправям вокалите - да са живи и здрави. Не карам никого да слуша нещо на сила или пък да си променя убежденята. Не, не ползвам подобни програми и не твърдя, че пея перфектно. Просто се постарах. Не съм изпяла всичко идеално още от първия опит. Ако не можете да повярвате или не ви е приятно това което чувате, защо не си спестите ядовете и главоболията и не коментирате в другите теми с кавъри и изпълнения, които ви харесват?

 

Също така искам да уточня, че не пиша с някакви лоши чувства, не влагам ирония и не нападам никого. Поздрави и весело изкарване на празниците от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи според мен тогава си една от най-добрите певици, които съм чувал на живо и по записи. :punk_guitar:

Но не може да няма обработка. От друга страна пък сте пропуснали деесера. Така че мнението ми е, че песента просто ти е паснала.

 

Пусни още неща. Истинско удоволствие да се слуша такова славейчово пеене.

Редактирано от BaMnupa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от най-добрите :thumbdown: Както казах, постарах се. А и песните са ми любими и също така комфортни за пеене.

Обработката е: EQ, ехо или ривърб (вече не помня точно какво) и на Them Bones слагах някакъв стерео ефект. Пак на Them Bones вокалните хармонии са отстрани (Pan Left и Right), а основната вокална линия е в средата. Май това е всичко - за друго в момента не се сещам.

 

Още неща -> youtube.com/misxmusic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесаха твоите интерпретации, с твоя си глас си придала нещо различно и интересно на парчетата, които иначе са ми до болка познати :recourse: Браво!

 

Китарите пак ли ти си ги свирила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angermeans благодаря! Общо взето съм си пяла както мога - колкото и да се напъвам не мога да зазвуча като Лейн Стейли. :D Радвам се, че не звучи странно в женски вариант.

Китарите не съм ги свирила аз - тях мога само да ги чупя. :music336:

Инструменталите са изсвирени от един канадец, с който си кореспондирам в ютюб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.