Jump to content
Българският форум за музиканти

Томас Ланг


Recommended Posts

Благодарение на задружните подсказки и аз си смъкнах от гореспоменатия сайт двата комплекта Creative Control и Creative Coordination and Advanced Foot Technique и понеже в момента лежа с температура в леглото и имам време - гледам и се чудя и май никога нямам да имам време да изкарам поне едната школа.

 

Семантичното гнездо Mangini/Donati/Lang е велико, но изисква толкова много време и хардуер!

 

Има ли някой, който е изкарал упражненият от край до край да му стисна ръката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съмнява ме че някой ще може да ги мине поне първите 2-ма, за мен Ланг е бледо копие на Донати и аз лично не го харесвам, но това си е мое мнение.

Един нормален сет е достатъчен да се работят системите и на Донати и на Манджини, трябват само 2 фуса и 2 барабанчета, всичко друго не е толкова важно(5 тома и 20 чинела)и кардан е нужен, но вече не са толкова скъпи и недостъпни!

За Донати, Митака го е минал целия, аз съм минал частично първите му 2 видео касети и се каня от 1 година да му почна школата(поръчал съм си и новата му школа, ама още не е пристигнала)

Торентс.ру е бавно свалянето, защото сийдърите са малко в повечето случаи и самия сайт е отдалечен от БГ и трансфера е малко бавен, но някой път има и изключения!

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме че някой ще може да ги мине поне първите 2-ма, за мен Ланг е бледо копие на Донати и аз лично не го харесвам, но това си е мое мнение.

Един нормален сет е достатъчен да се работят системите и на Донати и на Манджини, трябват само 2 фуса и 2 барабанчета, всичко друго не е толкова важно(5 тома и 20 чинела)и кардан е нужен, но вече не са толкова скъпи и недостъпни!

За Донати, Митака го е минал целия, аз съм минал частично първите му 2 видео касети и се каня от 1 година да му почна школата(поръчал съм си и новата му школа, ама още не е пристигнала)

Торентс.ру е бавно свалянето, защото сийдърите са малко в повечето случаи и самия сайт е отдалечен от БГ и трансфера е малко бавен, но някой път има и изключения!

Успех на всички!

Между другото (изв. за оф-топика) - какво става с Митака? Къде свири в България? Преди много време го гледах в Суинга в София с ПИФ и покъртително се доближава до Донати (носят се митове, че самият Донати му е казал след един workshop (в Япония?), че няма на какво да го научи. Може и да не е вярно разбира се).

 

Сега кой е по-добър от тримата - не ни е работа да обсъждаме - но не си спомням само дали на Донати десния фус му е с машина или винаги стои като closed hat. За Манджини знам със сигурност, че отваря и десния фус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма как да ги сравним, защото и 3-а са безумно добри.

Тук работата опира до лични предпочитания.

Аз примерно предпочитам Ланг. Колегата горе не го кефи. Така,че бих казал "Как се сравнява величие с величие" :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

drumavarna, покажи тогава какво си минал на Донати , многознайко с рядко голямо самочувствие :thumbs_up:

 

все много ги разбираш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих казал,че "величие с величие" важи като сравнение само за първите двама,защото Ланг не е изсвирил достатъчно музика за нивото си.За мен е по-важно да си голям музикант,не голям барабанист.Все пак инструментите са измислени,за да се прави музика,всяка част от пъзела да е на правилното място.Колкото и да е добър някой,ако не го е постигнал с цел да твори - за мен е боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука верно е пълно с разбирачи, повечето от които най-вероятно не могат да си настроят инструмента.

За да коментираш некой, треа да си поне на неговото ниво. Живи и здрави :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли някой а ми услижи с .pdf файловете с упражненията към Creative Coordination and Advanced Foot Technique!

Моля пратете едно ЛС за да ви дам мейл.

 

За другото видео "Creative Control" ги имам (съответно мога да ги пратя на някой ако желае).

 

Благодаря предварително!

 

Голям майтап става всеки път като подхванем за някой барбанист дискусия. Малко сме като в 5ти клас голямото междучасие :punk_guitar:

Може би не е лошо в някакъв момент да се съберем всички някъде и да се запознаем, че да не се ядем толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли някой а ми услижи с .pdf файловете с упражненията към Creative Coordination and Advanced Foot Technique!

Моля пратете едно ЛС за да ви дам мейл.

 

За другото видео "Creative Control" ги имам (съответно мога да ги пратя на някой ако желае).

 

Благодаря предварително!

 

Голям майтап става всеки път като подхванем за някой барбанист дискусия. Малко сме като в 5ти клас голямото междучасие :)

Може би не е лошо в някакъв момент да се съберем всички някъде и да се запознаем, че да не се ядем толкова.

Аз съм с 2 ръце и 2 крака "ЗА". Трявбва някой ден да седнем на по бира и да си побъбрим :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми забраняват да пия бира.Все пак съм 5-ти клас.А относно това,че Данчо бил еди-си-какъв мога да кажа,че хората които го казват,цял живот няма да им стигне да му доближат нивото.

А Монни - вземи са научи да пишеш първо,че малко смешно става.И като ги разбираш - обясни.Аз пък не разбирам.

 

Тук изказването на мнение взе все повече и повече да кара съформуците да избиват комплексите си,нагрубявайки колегите си.Моето мнение е,че Ланг не е голям музикант,но е голям барабанист.А това,че трябвало да се коментира само някой,който си бил на нивото му....ако беше просто така - нямаше да има форуми,най-малкото музикантски.Кой оттук е на ниво "добър професионалист"???Единственият,който продължава да влиза (да уточнявам ли,че отново си е мое мнение???),се чуди защо въобще влиза.И то е заради ей такива истории.Като не уважавате чуждото мнение,не пишете.И аз не харесвам Донати (имам си аргументи,но няма да ги споделям),но не съм тръгнал да споря с Данчо,защото му е голям фен и да го убеждавам,че разсъждава грешно.Ако всички бяхме с еднакви вкусове,нямаше да има прогрес!

 

Темата е коренно различна от това,за което писах аз,но понякога прекалявате и на никой вече не му се занимава.Авторът намери решение на "задачата",което действително е най-важното.Но и запита какво е мнението на другите.Някои споделиха,други възразиха срещу тяхното мнение.Това е неуважение спрямо самия автор.Докога така?

 

П.С. Грег Бисънет беше разказал как някакъв мениджър се обадил за гиг на Вини Калоюта,но той му отказал защото бил зает,но добавил че чудесна работа ще му свърши неговия приятел Грег Бисънет.

 

П.С.№2 Всички музиканти (а и самите барабанисти) продължават да се удивляват как барабанистите се събират на семинари и обсъждат и си показват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми забраняват да пия бира.Все пак съм 5-ти клас.А относно това,че Данчо бил еди-си-какъв мога да кажа,че хората които го казват,цял живот няма да им стигне да му доближат нивото.

А Монни - вземи са научи да пишеш първо,че малко смешно става.И като ги разбираш - обясни.Аз пък не разбирам.

 

Тук изказването на мнение взе все повече и повече да кара съформуците да избиват комплексите си,нагрубявайки колегите си.Моето мнение е,че Ланг не е голям музикант,но е голям барабанист.А това,че трябвало да се коментира само някой,който си бил на нивото му....ако беше просто така - нямаше да има форуми,най-малкото музикантски.Кой оттук е на ниво "добър професионалист"???Единственият,който продължава да влиза (да уточнявам ли,че отново си е мое мнение???),се чуди защо въобще влиза.И то е заради ей такива истории.Като не уважавате чуждото мнение,не пишете.И аз не харесвам Донати (имам си аргументи,но няма да ги споделям),но не съм тръгнал да споря с Данчо,защото му е голям фен и да го убеждавам,че разсъждава грешно.Ако всички бяхме с еднакви вкусове,нямаше да има прогрес!

 

Темата е коренно различна от това,за което писах аз,но понякога прекалявате и на никой вече не му се занимава.Авторът намери решение на "задачата",което действително е най-важното.Но и запита какво е мнението на другите.Някои споделиха,други възразиха срещу тяхното мнение.Това е неуважение спрямо самия автор.Докога така?

 

П.С. Грег Бисънет беше разказал как някакъв мениджър се обадил за гиг на Вини Калоюта,но той му отказал защото бил зает,но добавил че чудесна работа ще му свърши неговия приятел Грег Бисънет.

 

П.С.№2 Всички музиканти (а и самите барабанисти) продължават да се удивляват как барабанистите се събират на семинари и обсъждат и си показват.

Да (става въпрос за П.С. 2 ). Дейв Ломбардо беше казал на един дръм фестивал, че барабанистите винаги си споделят и показват един на друг за разлика от китаристите, които винаги крият рифовете си. Лично мога да кажа че Дани47 ми обогати многократно познанията за барабаните .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата, радвам се че момчето си е намерило търсените уроци, да ги работи с радост, усърдие и търпение!

 

За ЛАНГ изрично написах че АЗ НЕ ГО ХАРЕСВАМ и че това е мое мнение което не натрапвам на никой.

Не му отричам постигнатото технически, просто не е моя тип барабанист, а че е копирал от Донати не виждам лошо(всеки си има любимци които копира малко или мого)

Аз лично съм бачкал на Донати технически упражнения за крака и ръце(малко ритми също, но са доста сложни), но поради простата причина че последните 5 години нямам достатъчно време да свиря(сега даже свиря на китара, че с барабаните е глад) и съм се занемарил доста и демонстрациите ми ще са смешни(достигнал сум двойките с крака до 160 темпо, ако това ще ви е критерий).

Ще гледам да кача някое клипче скоро, ама трябва да ги конвертирам, че са доста големи и да ми се посмеете и вие на свиренето, но поне ме критикувайте какъв съм след като сте ме видяли, че така на сухо е малко тъпо да плюете кой какъв е!

За нещата които давам мнение съм на 90% сигурен и затова го давам, гледам да не говоря наизуст, но може и това да се е случвало по някога!!

 

За Митака, почна да свири пак и е в добра форма, има клипчета в Ю Туб и в МайСпейс, аз няма какво да му обсъвдам свиренето, за мен е постигнал умопомрачителни резултати и няма да го стигне някой скоро в БГ, но това си ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ!!!

 

Донати има в момента 3 фуса, ляв нормален, 12" над тома затворен и зад флор тома още един 13-ка със жило който не удря с палка, но го ползва да свири все едно е с кардан, само че с фусове.

Аз не искам да сравнявам големите, просто си личи кой млад от кой по стар е заимствал и т.н. а това дали някой не ми харесва и защо е друг въпрос!!

Успех на всички и наздраве!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наздраве.

Винаги съм смятал, че свиренето на барабани няма нищо общо с формула 1 например.

По принциП

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.