Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ли Флойда ми да е хоризонтален?


Fenix

Recommended Posts

Абе гледам тука мноо топици за Флойд се навъдиха и ме подсетиха да ви питам, че мноо се чудя. Дано да успеете да ме разберете правилно, че понятия като дължина и широчина за китарата обикновено се възприемат различно, пък и аз как обвснявам само :rolleyes: .

'Начи... Трябва ли Флойда ми да е хоризонтален по широчина? Т.е. дали ще си прееба звука ако си го изкривя. Имам предвид да си го вдигна от горната страна (6-та струна) пък на първа да ми остане ниско. Щото аз удрям малко по-силничко и 6та звъни (ако удрям по-слаобо няма да звъни ама...) А пък не искам първа струна да ми е високо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе гледам тука мноо топици за Флойд се навъдиха и ме подсетиха да ви питам, че мноо се чудя. Дано да успеете да ме разберете правилно, че понятия като дължина и широчина за китарата обикновено се възприемат различно, пък и аз как обвснявам само  :rolleyes: .

'Начи... Трябва ли Флойда ми да е хоризонтален по широчина? Т.е. дали ще си прееба звука ако си го изкривя. Имам предвид да си го вдигна от горната страна (6-та струна) пък на първа да ми остане ниско. Щото аз удрям малко по-силничко и 6та звъни (ако удрям по-слаобо няма да звъни ама...) А пък не искам първа струна да ми е високо.

 

 

едната страна на дебелите струни е малко по висок

мериш на 14 прагче 1 ва струна 1.5 мм

на 6 та 2.5 мм

да има разтояние от м/у струната и металното прагче

 

тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не стане иди некои да ти понатегне грифа

Ама то не е нещо да ми е развалено или нещо подобно. Просто искам да имам малко повече място между 6та и грифа за да си удрям силничко, пък първа да ми е ниско :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да флойд роса трябва да е хоризонтолен - на едно ниво с тялото

и различна височина първа струна- 1,5

6-та струна - 2 мм

това е за ибанез

за джаксън може да е по ниско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Казано накратко-отиди на www.ibanezrules.com и прочети секция TECH

Повече нема к'во да си говориме ! :P

 

'Айде,успехи.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Казано накратко-отиди на www.ibanezrules.com и прочети секция TECH

Повече нема к'во да си говориме ! :P

 

'Айде,успехи.

Кво човека те дразни

че пита ли

ти да не си се родил

с тремоло в устата

 

и да си знаел как се настройва! ;)

 

а и някой не са с втори майчин език Англйски :stop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мой с ло6о бе, пич!

 

6то скачате като ужилени, бе :P

Идеята ми бе6е, че във въпросния сайт има много подробна информация за много аспекти на настройката на не какви да е китари а именно Ибанез, за квито пита човеко.

 

+ това, страницата е направена от човек дето може и да не се е родил с тремоло в устата, ама със сигурност има повече опит от мен.

 

От там например става ясно, че т.нар. action или ра3стоянието между пракчетата и струните е по-добре да се засиа и настройва на последното (22-ро или 24-то съответно), отколкото на 14, както уж препоръчват от Ибанез.

 

И други такиви ни6та.

 

А па ако човеко не е на ти с английския, той сам 6те си каже.

 

Пожелавам успех и усмивки на всички.

Bigjav

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ето, че допуснах и гре6ка, простете!

 

Значи Fenixbg не пита6 специално за Ибанез, ама сайта, който споменах може да ти е от полза, поне на мен ми бе6е определено.

 

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ето, че допуснах и гре6ка, простете!

 

Значи Fenixbg не пита6 специално за Ибанез, ама сайта, който споменах може да ти е от полза, поне на мен ми бе6е определено.

 

:P

споко ба ;)

 

:inlove: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.