Jump to content
Българският форум за музиканти

Схема за адаптери


Recommended Posts

Привет , можете ли да ми кажете как да вържа два хъмбъкера в схема с 2 усилвания и 1 тон . За всеки адаптер да е отделно волуме ,а тона да е общ . Слагам и една снимка да се види адаптерите какви са и каква жица излиза от тях . Понеже малко ме озадачи тъй като е 1 оплетка и едно жило ,а за хъмбер май са по 4 жиците . Ще съм благодарен ,ако ми дадете някоя схема ,щото търсих и ненамерих .Поздрави !

 

http://img694.imageshack.us/i/foto0043h.jpg/ :D:music336::girl_witch: :girl_witch: :girl_witch: :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе малко офтопик... никога не съм разбирал смисъла от схема с 2 volume-a. айде два тона - разбирам, ама каква е ползата от 2 volume-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да задълбочим офтопика:

 

Да кажем че свириш със стар маршал - нямаш канали имаш само драйв , да кажем , че всичко е само китара кабел амп.

Намаляш примерно нека с неговия пот , а бриджа на макс , с превключвателя на китарата получаваш летс ринг бленда на нек и крънч на бриджа.

Тва е само един от многото варианти...

 

По темата:

 

Някой хъмбъкери са фабрично свързани вътре в рях последователно противофазно (- най използваемия варант за хъмбъкер с 4 жички + маса)

това е свързването с най голям аутпут и същевременно безшумно (защото паразитните шумове се самоунищожават).

Просто свързваш активния кабел където трябва - (по схемата на механика) на крайното краче на волумите , а оплетката на маса.

Имай в предвид , че някой потенциометри не се закалайдисват отзад на капачката както обичат да запояват повечето китари сток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съдействието ,но съм пропуснал да кажа ,че търся схема без превключвателя (switch) . А адаптерите единия го отворих и наистина отвътре са запоени останалите жици ,но пак ми се сториха по-малко ..както и да е ще пробвам! За такава схема се сетих от тия старите орфеи - те са с такава електроника - 2 волума и 1 тон за двете ..Благодарско! Наздраве! :pray::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да имаш ключ, защото иначе няма как бързо да сменяш адаптера, който звучи в момента.

А Орфей... остави ги Орфей. Те, както знаеш, не бяха много успешна марка :).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз ще използвам точно за тва 2 волума и не ми трябва ключ ,нямам и няма как да го сложа . А тази китарка същност е некъв орфей ама е куха отвътре ,а си е електричка ..и се чудех дали да не направя една метална кутия с която да оградя потовете отвътре и да сложа масите на нея ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.