Jump to content
Българският форум за музиканти

СИНТЕЗАТОР


JennY

Recommended Posts

Здравейте казвам се Жени , свиря на акордеон по принцип. Интересувам се от синтезаторите не разбирам въобще . Значи за въпросните синтезатори с флопита (с дискети) знам че работят с миди файлове (дано не бъркам но за това сте вие :)) та тези миди файлове които си ги слушам примерно на ПЦ-то как работят на синтезатора - записвам миди файловете на дискетата мушкам я и то ми свири абсолютно същото ли?????? ако е така ще си взема синтезатор ще си пускам песничкити сами даси се свирят и аз само ще си пея :greenball: така ли е???? и може ли да се вземе някакъв хубав синтезатор за около 1000лв да може да си дрънкам на него от Доко Доко до някакъв хеви метъл примерно :)) .Абе знам че тъпи неща питам ама все пак като не разбирам... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Правилно разсъждаваш за флопитата.Като сапишеш мидито на флопито го ръгаш в синтито и го свири.Трябва само на самия миди файл да са избрани кои инструменти свирят на всеки канал.От там нанатък всеки синтезатор имащ флопи и стандартните GM звука(128 на брой) ще свири та ще се къса каквато и песен да е на мидито.Най-добри според мен в това отношение са роландите.Корг също имат разни модели РА50;РА80 и т.н. но лично на мен са ми малко дървени като звук.Няколко сайта за търсене на миди

 

http://musicrobot.com/

http://www.manythings.org/midi/search.html

 

Ако имаш още въпроси питай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A мога ли за около 1000 лева да си намеря такъв добър синтезатор (втора ръка) :)

Редактирано от Snowwhite
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A мога ли за около 1000 лева да си намеря такъв добър синтезатор (втора ръка)  :D

Tези модели на Корг ПА-50 и ПА-80 за 1000 лв. не можеш да намериш...струват доста повече пущините :D

Но за толкова пари можеш да си намериш страхотен синтезатор!!! :read: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един магазин на един познат(нарочно не казвам кой за да не си помислят модераторите че е реклама и да изтрият темата) имам спомен че се продава Роланд G 1000 който е страшен синтезатор и май беше за около 1000 лв.Ама може и да бъркам.Като имам път натам ще погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако погледнеш ще съм благодарна :D а щом казвате че за 1000лв не мога да си намеря добър колко тря да посъбера в такъв случай. Бях в Охрид преди няколко месеца и там свирех на този синтезатор малко http://jenibojinova.hit.bg/100_3354.jpg никак не е лош според мен :think: .

Е все пак свиря на акордеон но съм много навита да почвам на синтезатор .

та казвайте колко парички да издънвам от мамчето....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а щом казвате че за 1000лв не мога да си намеря добър

Ааа, за тия пари приличен синтезатор можеш да си намериш :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази серия роланди ЕМ са много добри.Преди около 10 години имаше ЕМ500 който ми взе очите.Принципно за твоята цел според мен ще ти върши работа някой подобен роланд.След празниците ще погледна за Г1000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.