Jump to content
Българският форум за музиканти

Crazy Blues


killer

Recommended Posts

Качих в Gmail-a два варианта на песента House Full Of Bullets на Joe Satriani.

Всъщност и двата варианта са импровизации а не кавъри записани в Сонар 4 с ефекти директно от Зоом 9150.

Записани са с Ibanez Universe=> Zoom 9150=> Marshall JCM 600=> РС (за съжаление не е записвано с микрофон пред усилвателя а директно в входа на звуковата карта)

 

 

Очаквам вашите мнения и препоръки!!!

 

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мислил съм и за този вариант, но за съжаление единственото свободно време което имам напоследък е от 22:00 до 08:00 :lol: и затова записвам директно в компютъра на слушалки :D

Идва нова година, както се казва Нова година Нов късмет ... току виж изпаднал някой SHURE SM!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересни са станали солата със уа-ми ефекта , звука бива , ама на мене драйва ми идва прекалено много , абе то не че съм аз човека дето ще ти дава акъл , ама ми се струва че трябва да поработиш още върху самото звукоизвличе и вибратото , поне на мен ми се струва че стоят малко нервни и несигурни тоест тона ти се колабае прекалено много , но това е мое мнение и не казвам че аз мога да го направя по добре , просто пиша това което мисля. Иначе има мощ в солата , макар поне за мен да са малко еднообразни.

Успех! И това което писах, го писах с най-добри чувства , надявам се няма да си помислиш обратното.

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се когато има конструктивна критика!!! Всичко казано до тук е абсолютно Вярно!!!

Песните са записвани от раз, затова на места съм се чудил какво да изсвиря (сериозно :lol: ) и на места звучи наистина НЕСИГУРНО, дефакто разликата между двете парчета е в това че на места има различни пасажи в двете песни които са ми харесали !!! Отностно тонът, проблема е че целият звук който съм направил не е мислен за запис по този начин (Line In-а на компютъра) и тонът е леко гаден при запис (това е единственият вариант за сега при положение че нямам микрофон :D ) а и зоом-а няма симулация на говорители!!!

Благодаря за мненията!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух ти на Ахат едното соло, ами машала, кво повече от това?...

Явно да си направиш кавърите с групата и да ни посвирваш на живо благинки за ухото...

Айде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Съвсем случайно докато разчиствах стари проекти в Сонар-а попаднах на този запис който е отпреди почти 2 години, сложих му малко ривърб и поизравних нивата и ето я сега песента поизтупана от прахта отново на показ.

House Full Of Bullets

 

:( Марио :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението Митко. Да, реверберацията (Lexicon Pantheon) предаде много интересен обем на звукът на китарата, уамито малко ме дразни честно казано в момента (до голяма степен качеството на самия ефект) но не е болка за умиране!!!

 

Поздрави!!!

 

:D Марио :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.