Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене с колан


fLiSk

Recommended Posts

Понеже в последните 3 месеца нямах възможността да свиря с колан и трябваше да се упражнявам само седнал, сега когато си свиря тук в България е малко странно и лесно ме заболява китката. Дайте препоръки, знам че постоновката трябва да си я оправя но нещо друго като цяло за свиренето с колан като ниво на което да си вдигна китарата и такива неща? А докато отговорите аз отивам да си изровя накитника че явно ще ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз винаги съм свирил седнал, ама си мисля, че прав ще ми е по-удобно. Е, истина е, че като седиш ръката ти е по-отпусната, ама все пак... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип мисля, че свиренето на електрическа китара с перце седнал е в известна степен вредно, защото се деформира постановката и на практика е много трудно да свириш с отпусната ръка. И понеже мен често ме мързи да свиря прав, затова си свиря с електричарката с класическа постановка, сиреч китарата на десния крак и по възможност със столче. Така се постига по-близка постановка до тази като се свири прав. Иначе за поправка на постановката за мен винаги е имало едно сигурно и изпитано средство - видео уроците на Paul Gilbert. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря седнал с колан, като колана е толкова дълъг че ако се изправя ще е същото както като свиря седнал.

Така, че нямам проблеми :headbang:

така можеш да лапнеш китарата :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря седнал с колан, като колана е толкова дълъг че ако се изправя ще е същото както като свиря седнал.

Така, че нямам проблеми :)

това е принципа...за да се избегне максимално разликата между двете

 

аз съм свикнал да свиря седнал, но все повече се убеждавам че трябва да преодолея мързела и да свиря повече прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз с колан не съм свирила мноо дълго, само един път опитах, ама ми беше много странно.Но като свириш седнал според мен е по удобно:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в последните 3 месеца нямах възможността да свиря с колан и трябваше да се упражнявам само седнал, сега когато си свиря тук в България е малко странно и лесно ме заболява китката. Дайте препоръки, знам че постоновката трябва да си я оправя но нещо друго като цяло за свиренето с колан като ниво на което да си вдигна китарата и такива неща? А докато отговорите аз отивам да си изровя накитника че явно ще ми трябва.

 

въпрос на нвик пич.

аз имах същият проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седнал определено ми е по-удобно и свиря предимно седнал, въпреки че доста случаи ставам прав и охевиметалявам. Като свиря китарата ми е доста ниско - тялото лежи на кръста ми. Почти ми е неудобно ама кво да правя.. не се кефя като ми е нависоко китарата ми, колкото и да е по-удобно. Гъзарията топлела, нали знаете.. Ако свиря неща, които са ми по-трудни тогава я повдигам, де, ама иначе не.

 

офф: Киа, много здрава картинка имаш на подписа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години ми беше зор да свиря прав - вдигах си китарата до ушите. :green: След това си смених постановката на дясната ръка и вече ми е все тая дали съм прав или седнал, седнал ми е по-удобно, щото не ми тежи на рамото, иначе разлика няма.

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... е аз май ще се отцепя от колектива :) ... На мен ми е адски удобно да свиря прав, според мен е въпрос на навик. И аз от време на време като колегата iBobz свиря седнал с класическа постановка ... пак въпрос на навик!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря както ми дойде и нямам грижи

колана ми е умерено отпуснат - не лапам китарата, но и не я търся къде е виснала там долу :-)

определено няма правило за това и всеки трябва да го прави както му е удобно. къс колан дава предпоставка за класическа постановка, но с това се изчерпва предимството му и обратно

 

също и за перцето - еднакво ми е комфортно и с пръсти, но динамиката е различна особено ако се свири жица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и на мен ми е много по-удобно прав да свиря, а китарата е доста ниско. просто ми е по-удобно дясната ръка да е по-ниско, а лявата ако ме заболи е от грифа защото е... свински хаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.