Jump to content
Българският форум за музиканти

Песен


solser

Recommended Posts

Здравейте. Случайно се натъкнах на това хубаво форумче и гледам тук доста разбирате.. :godbless: самоче аз съм нов в нещата и може темата ми да ви се стори глупава , дори смешна но.. се надявам да помагате. :rocker:

Та значи от известно време пиша и вече имам готови неща и искам да си запиша песен... Та какво(от към софтувер) ще ми е нужно.. нещо фрии максимално качествено(и ако може инструкции за ползване като начало.. хаха )

За микрофон.. също може да кажете нещо за не много пари но горедолу читаво :)

И такам....

Благодаря ви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако съм те разбрал парвилно ти си написал песен и искаш да си я аранжираш и гласа да си запишеш.

Софтуера /DAW/ който ти трябва e:Cubase,Sonar,FL Studio.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nota: човека каза "нещо фрии"!

@solser:

"нещо фрии максимално качествено" - няма такова нещо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Точка!

Единственото което се сещам за не много пари e Reaper и Energy XT, и двете могат да се купят за около 50на евро и вършат сносна да не казвам чак перфектна работа (въпреки че за комерсиални цели Reaper е доста повече!) Има и доста писано за Reaper на този форум, както и доста юзери които биха могли да ти помогнат!

Обаче не казваш какво точно ще записваш, виждам че питаш за микрофон но не ми се вярва да планираш продукция на acapellas само...! Микрофон можеш да ползваш абсолютно всякакъв като имаш предвид единствено следното превило: микрофон за 10 лева ще ти даде качество за 10 лева а микрофон за 8000 евро ще ти даде качество за 8000 евро и т.н., тоест - получаващ толкова за колкото си платил!!! Също добре е да се придържаш към групата на вокалните микрофони (генерално биват динамични и кондензаторни!) в смисъл такъв че то си има и супер скъпи микрофони за определени инструменти и примерно няма много да пи е полезен микрофон за барабани за $800!

Поздрави+успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.