Jump to content
Българският форум за музиканти

Balkan Guitar Effects


DILETANT

Recommended Posts

Случайно открих тези ефекти. Оказа се, че ги прави англичанин, който живее у нас.

 

 

http://www.balkanpedals.com/index.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аce-а много ме заинтригува. Как точно работи, намалява звука идващ от преампа, опитвайки се да му запази характера ли? Или някакъв друг начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми беше чудно, тъй като това пише, 'even when your master level is on 10', което не ми е ясно как точно ще стане, ако съм сложил това Преди крайното стъпало...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

demo

Може би има обяснение... При наличие на необразовани потребители (особено от Internet поколението) е лесно да се прави "бизнес".

Понеже някои усилватели, главно транзисторни, но и някои лампови, концентрират "изкривяванията" в предусилвателната си част, едно намаляване на сигнала към крайното стъпало би позволило да се работи с по-високо ниво в предусилвателната част, респективно с повече "драйв".

Естествено, ролята на "ACE" се изпълнява от "Мастер"- регулатора, така, че няма логика от добавянето на "ACE".

Вътре има и допълнително усилване, което вкарва допълнителен, полупроводников "кривоч", който може да се регулира.

 

Естествено, няма да се получават характерните за ламповите крайни стъпала изкривявания, но нека се замислим: колко младоци ще разберат, че са подведени?

Но пък пласебо ефектът вкарва по 89Е в джоба на фирмата от всеки зарибен .

От опита, който събрах с моите атенюатори, разбрах, че дори повечето от по-печените китаристи за пръв път разбират какво могат скъпите им лампови бижута, когато се използва атенюатор. Присъствал съм на тестове, при които коментариите са "Това не съм го чувал от усилвателя досега. Различно е, като че ли усилвателя е друг...". Щом китаристи с опит не са запознати, какво остава за тези, които дори нямат лампови апаратури?

Нормално е в съвременния свят рекламата да осигурява парични потоци.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.