Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно пеене


Feel The Sound Inside!

Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не е в това проблема, всички ми казват да продължавам да пея след като спра. Дори един много добър логопед ми каза, че мога да пея.

 

Но , искам да пея само на английски език , а повечето песни изискват различен тип глас и за това не мога да се ориентирам, дали изобщо за моя глас има някакъв тип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Не е в това проблема, всички ми казват да продължавам да пея след като спра.

Какъв късмет! А на мен всички* ми казват да спра, след като почна.

 

- Дори един много добър логопед ми каза, че мога да пея.

И аз взех да заеквам, докато те чета. Дай ми координати на този лекар, да ми предпише 'терапия чрез изкуство'.

 

- Но , искам да пея само на английски език , а повечето песни изискват различен тип глас и за това не мога да се ориентирам, дали изобщо за моя глас има някакъв тип.

Да, така е. За английските песни ти трябва глас от английски тип.

 

-------------

*Всички в моя случай се отнася до персонала в психодиспансера - докато още си мислеха, че състоянието ми е лечимо. ;)

:P

П.П. Такава бистра мисъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логопеда го слушай за това дали можеш да артикулираш добре.

А иначе - записваш се как пееш, слушаш записа и ако оцелееш, значи има надежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв късмет! А на мен всички* ми казват да спра, след като почна...

Защо тогава си вокал?

 

Аз заеквах можи бе преди 15 години , когато бях малък. Тогава ми го каза логопеда.

 

Защо си заеквала докато си ме чела, това някакъв комплекс ли е?

 

Всъщност, не се изисква глас от английски тип, защото няма такъв тип. Английския акцент, всъщност, не е акцент, а правилно изговаряне на думите, които го могат тези които им е първи език. Аз не питах за това, а дали всъщност има тип на моя глас към такива песни и как да го определя.

 

Termy , на запис може и да успея да изпея нещо, но , не мога да се ориентирам , точно коя песен,..както казах моя глас е по-различен от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...интересно...може да изненадам някого,но за начало не е лошо да започнеш да се СЛУШАШ!!!Ако не чуваш какво се случва,значи НЕ,не пееш хубаво!Има си специалисти,които да ти кажат дали пееш или не!Това какво казал съседа,майка ти или приятелите няма НИКАКВО значение!!!!Ако още някой вярва,че в училище като му казали "много яко пееш,не спирай" ,то това означава че си роден певец, МНООООГО ГРЕШИ :) Тук има достатъчно Музиканти,които да ти отговорят на всичките терзания,стига да им дадеш запис... Angelina особено :D Това за различния глас сме го чували също...повярвай ми обаче УНИКАЛНОСТ е качество на вокалисти които се броят на пръсти...ще си намериш какво да пееш,не бой се!Ако пък нещо се окаже,че педагогът не те е харесал,винаги можеш да кажеш "Тоз какво разбира,приятелите ми казаха да не спирам ",така че ДЕРЗАЙ! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо тогава си вокал?

Представа нямам... :)

 

Аз не питах за това, а дали всъщност има тип на моя глас към такива песни и как да го определя.

Много ми е трудно да разбера какъв е смисълът на това изречение.

 

Предполагам, че се опитваш да попиташ дали за твоя тип глас има подходящ СТИЛ песни.

А в зависимост от стила, английският е избираема опция.

-------------

 

Какви неща пееш? Пусни някакви записи, така наизуст никой не може да ти каже!

От ника ти не се разбира момче ли си, момиче ли си, на колко години си и пр.

 

Кои са тия "всички", които си говорят с теб за пеене - музиканти ли са, роднини ли са? Защо намираш тяхното мнение за меродавно?

 

Ако ти е трудно да отговориш на всички тия въпроси, ето един по-прост:

Кои са певците, които според теб пеят "хубаво"? (Изброй 3-4 имена.)

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пея неща които са ми приятни. Мъж съм, на 21 години.

 

Не съм казвал, че някой говори с мен относно пеене. Казвам, че не са ми казвали да млъкна, както ти попита в началото.

Логопеда, който всъщност е може би един от най-добрите в България, когато бях малък ми каза, че ще мога да пея. Може би това бяха точните думи.

 

Michael Jackson, Lady Gaga, Sugar Babes, Britney Spears.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САМО НЕ И НЕЩА, КОИТО СА ТИ ПРИЯТНИ!!! От изключителна важност е да пееш най-противната ти музика!!!

 

:) По принцип във вокалната секция на форума процентът дебилизъм е най-висок, но понякога си има бисери, които заслужават пинване.

Редактирано от Termy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казвал, че някой говори с мен относно пеене. Казвам, че не са ми казвали да млъкна, както ти попита в началото.

Може просто да им е било забавно. :)

 

Логопеда, който всъщност е може би един от най-добрите в България, когато бях малък ми каза, че ще мога да пея. Може би това бяха точните думи.

 

- Докторе, след като ми свалите гипса, ще мога ли да свиря на пиано?

- Разбира се, че ще можете.

- Вие сте голям майстор, докторе - преди не можех!

 

Michael Jackson, Lady Gaga, Sugar Babes, Britney Spears.

Веднага почвай да пускаш в "Кавъри", че секцията изпитва сериозна липса на истинска музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.