Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара от подръчни материали


Recommended Posts

Хората със слаби сърца и ценители на качествените китари да не гледат ;)

 

За сега още събирам информация, но идеята ми е да струва максимално малко и като казвам малко - абсурдно малко.

Няма да се използва за свирене, но искам вади някакъв звук.

Единствено струните и жак-а ще се купуват от специален магазин - другото от подръчни материали

За сега за почти всичко имам някаква идея какво да използвам, освен за ключове.

 

Та някой има ли идея как могат да се изработят ключове. Не ми трябват да са красиви, просто трябва да държат струните навити.

 

Ако успея да си събера достатъчно информация и се надъхам ще пускам снимки тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като на гъдулка - дървени чопчета набити в дупка.. Ти да не мислиш, че дядовците ни сама с Floyd са свирили.

Floyd Розино

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направи дръжките на ключовете от истински ключове. ще е красиво със стар ключ - http://www.saveouremailnow.com/dvdoffer/GoldKey.jpg или http://www.thestampbug.co.uk/shop/images/a...edieval-Key.jpg , но пък ще е култово със секретни ключове, на които пише "МЕТАЛ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bassguitar1 или пласмасово или дървено парче с подходящи размери и издълбани улеи за струните

@komitann имам акустична китара с такива, знам как изглеждат и какво им е устройството (горе долу) но не мога да измисля с подръчни материали как да ги направя. За това питам тук. Ако не се лъжа вървят по 3лв евтините. Ама ако дам 18лв ще ми бъдат най-скъпата част по китарата, + това няма да е абсолютно от подръчни материали.

@Басурендер щом са просто набити, не се ли върти трудно и с времето като се разхлабят дупките да се разстройва бързо?

@Fallenblood добро е като идея :hysterical:

Редактирано от Dr-NO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом са просто набити, не се ли върти трудно и с времето като се разхлабят дупките да се разстройва бързо?

Ами сигурно е трудно.и сигурно се разстройва много , ама като си решил..да правиш китара с "подръчни средства"друга идея нямам..

Аз между другото не мога на 100% да схвана идеята ..Ти искаш да докажеш , че можеш да направиш китара на пустинен остров или просто не искаш да даваш пари за частите ..Ако е второто , ще намерим едни ключове от кремонка за теб бадева..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ми беше хрумнало като идея за занимавка през свободното време. Ако успя да я направя ще стои като "украшение" в стаята ми.

 

Аз си мислих, че ако мога да барна от някъде зъбно колелце и да си намеря винт който да му пасва ще успя да сглобя ключ. Ама незнам от къде да си намеря колелца.

 

Чакам още идеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=5sBLir8H2zM

Ето това най- вероятно се опитва да постигне!

Може с винтове с две гайки от едната страна и една от другата(незнам дали съм ясен може да обясня), но няма да е красиво.

Зъбчатите колелца са най големият проблем ако се намерят(в най- лошият случай напрамят от гайки примерно) с големи винтове може и да стане! В краен случай и райбери би могло да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми допадна. Загледах се и в други DIY начини да си направиш headless guitar и мисля че към такова ще се ориентирам. И по-лесно изглежда за изработване.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да накараш някой стругар да ти направи нещо като малък метален бридж за класическа китара, който да завиеш с 2 рапидки за главата и да завържеш за него струните по класическия начин ;) И можеш и там да си пробиеш 6 дупчици, в които да вкараш по винт с които да настройваш струните

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мисля, че съм готов с проучването.

http://www.cyberferal.com/UncleBob/index.html

Тук има много добри идеи за DIY китара от подръчни материали.

 

Единствено за дърво за грифа не съм обикалял, понеже там поне знам какво търся.

Някой има ли идея колко ще ми излезе една дъска от бук 100х2х6 cm . Поне каква цена да очаквам, да не ме прецакат някъде с цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.