Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на стара ел. китара


Recommended Posts

Ако са здрави и достатъчно дълги за новата интервенция - не е необходимо. Но кабелчетата не са особен проблем (финансов) дори и да ги смениш, ако искаш.

Действай по въпроса с китарката. Имаш пълната ми подкрепа! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ми попадна същият модел "Орфей" (не е "Кремона").

Съгласен съм с мнението на "dandilov" по техническите въпроси,само не с модела.Китарата е "Кремона"-произведена в Казанлък

в началото на 70-те.По-точно 73-74 година.Сигурен съм.Нашият китарист свиреше на такава.Кондензаторът е 47 нанофарада.

Предполагам,че колегата е направил грешка при изписването на стойността .По онова време нямаше български кондензатор 0,47 микрофарада,

който да може да се побере в канала.Атанас.

Редактирано от MARK B
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме кефиш човече . Не си тръгнал да спестяваш за китара от рода на 500лв.Аз съм същия моята първа даже нямаше и електроника.С най-добри чевства ти пожелавам приятно свирене с тази кремонка , много творчески възходи и да си жив и здрав .

 

П.П

ОТНОСНО ГНЕВНОТО ЛС ОТ ЕДИН ОТ КОЛЕГИТЕ ОТНОСНО КОМЕНТЕРИТЕ МИ

МНОГО МИ ДРЕМЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да минеш тънко , адаптора към грифа - нек - не го сменяй . Спомням си на времето на времето съм го сравнявал с други български адаптори и вади доста баси . За бридж позиция си купуваш двоен релсов със същия размер / гледах , че продаваха преди време във форума / за да можеш да не дълбаеш дървото ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора имам много тъп въпрос. Къде е жака за кабела на усилвателя, защото не мога да го намеря. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора имам много тъп въпрос. Къде е жака за кабела на усилвателя, защото не мога да го намеря. :greenangel:

 

Ми трябва да си го купиш . Тоя дето е там е като на старите магнетофони и грамофони .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно! А как да го свържа и на пикгарда как трябва да изрежа дупка за него или директно в тялото трябва да го монитрам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го монтираш на пикгарда, трябва само да пробиеш отвор колкото за главата на жака (мисля, че беше 8 мм или 10мм - трябва да премериш).

Ако пък ще го монтираш на тялото, тогава трябва да пробиеш по-широк отвор отстрани на задната част, така че да влезе целият жак вътре и в този случай трябва жака да го монтираш на монтажна плочка и нея за я завинтиш с винтчета за тялото на китарата, така че да покрие отвора за жака.

 

Ето това са видове монтажни плочки за жак:

 

http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_p...Jack_Plate.html

 

http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_p...Jack_Plate.html

 

А това е жак:

 

http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_p...utput_Jack.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го монтираш на пикгарда, трябва само да пробиеш отвор колкото за главата на жака (мисля, че беше 8 мм или 10мм - трябва да премериш).

Ако пък ще го монтираш на тялото, тогава трябва да пробиеш по-широк отвор отстрани на задната част, така че да влезе целият жак вътре и в този случай трябва жака да го монтираш на монтажна плочка и нея за я завинтиш с винтчета за тялото на китарата, така че да покрие отвора за жака.

 

Ето това са видове монтажни плочки за жак:

 

http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_p...Jack_Plate.html

 

http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_p...Jack_Plate.html

 

А това е жак:

 

http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_p...utput_Jack.html

 

От музикалните магазини или от магазини за електроника се купува такъв жак?

Редактирано от mehandjiiskiy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв жак имам във всеки магазин за електроника, има го дори и в "Практикер" и струва някъде около 1лв. С монтажната плочка е по-сложно. Може би е по-добре да си я направиш сам. Прояви малко творчество. ;):surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв жак имам във всеки магазин за електроника, има го дори и в "Практикер" и струва някъде около 1лв. С монтажната плочка е по-сложно. Може би е по-добре да си я направиш сам. Прояви малко творчество. ;):surprise:

А случайно ако не успея ще мога ли да си я купя от някъде (само не от интернет)?

 

P.S. жакът какъв се води? В смисъл има ли модел, нещо специално за да знам какъв да купя повтарям, че нищичко не разбирам.

Редактирано от mehandjiiskiy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ми попадна същият модел "Орфей" (не е "Кремона").

Съгласен съм с мнението на "dandilov" по техническите въпроси,само не с модела.Китарата е "Кремона"-произведена в Казанлък

в началото на 70-те.По-точно 73-74 година.Сигурен съм.Нашият китарист свиреше на такава.Кондензаторът е 47 нанофарада.

Предполагам,че колегата е направил грешка при изписването на стойността .По онова време нямаше български кондензатор 0,47 микрофарада,

който да може да се побере в канала.Атанас.

 

Ами възможно е да е имало и такива Кремони, но аз имах същата китара и беше Орфей... както и да е... А относно кондензатора, да прав си! Трябва да е 47nF, а не както бях написал 470nF. Sorry за грешката! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.