Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Psr 740


Roskata

Recommended Posts

Здравейте на всички! Имам въпросния клавир от 98-ма година. До скоро нямах никакви проблеми с него, но от днес зпочна да се бъгва нещо. При смяна на бленда (piano, strings, brass, organ и т.н.т) не сменя фабричните ефекти и настройки към самата бленда. Например при старт клавира е с бленда пиано с ефект STAGE. Ако всичко е наред при смяна на орган, би трябвало органа да е с ефект ROTARY SPEAKER, но за съжаление ефекта си остава на STAGE, което е голям проблем, защото при участия трябва да правя всичко ръчно, а това изисква време. Също така, към всяка една бленда фабрично има заложена втора, с която се смесва по избор. Например пианото е комбинирано със STRINGS, но при смяна на бленда BRASS, втората бленда си остава STRINGS. Преди не беше така и сега нямам представа какво му има. Имате ли представа какво може да се направи. Има ли вариант да ресетна меморито или да издърпам от някъде софтуера за този клавир?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега! Можеш да ресетнеш клавира и да му върнеш оригиналните настройки като натиснеш бутона за включване и последния бял клавиш.Само това е.Изтегли си книгата за упътване, там така пише.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съвета! Сигурен бях, че има такава опция, но не знаех как става. Веднага ще го изпробвам днес! :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега! Можеш да ресетнеш клавира и да му върнеш оригиналните настройки като натиснеш бутона за включване и последния бял клавиш.Само това е.Изтегли си книгата за упътване, там така пише.Успех!

Само да попитам това ресетването само за ямаха ли важи, защото и аз от коро имам проблем от подобно естество но със Technics KN 2000. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам това ресетването само за ямаха ли важи, защото и аз от коро имам проблем от подобно естество но със Technics KN 2000. Благодаря

 

 

 

 

 

Здравей!Това ресетване важи за някой от ПСР моделите на ямаха.Ако имаш книжката на клавира там пише как се прави.Потърси и в нета инфо за твоя клавир.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.