Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте усилвател


azzinoth1126

Recommended Posts

Сигурно вече на всички ви е писнало от подобни теми :D но съм от провинцията и нямам възможността да разгледам обстойно какво има в наличност по Софийските магазини, а пък и доста от тях нямат ценови листи на голяма част от марките които предлагат по уебсайтовете си. :thumbs_up: Надеждата ми е да помогнете та като ида в София да знам на къде да се ориентирам. Та ситуацията е следната:

 

-кубе, глава и кабинет, каквото се сетите все става

-да е достатъчно мощно за репетиции с група и участия

-стила е пънк, рок, тук-таме хеви метъл

-баса който използвам е Jazz Bass, доста среди изкарва, с активни адаптери

-за предпочитане с 15 инча говорител

-бюджет - 1000-1500лв

 

Очаквам предложенията ви и благодаря предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари ще си вземеш без проблем 300 ватово кубе Ампег с 2х10 или 1х15 инча говорители и двете кубета са с лампов преамп има и варианти чисто транзисторни, но бюджета ти е добър и препоръчвам да си вземеш нещо с лампи вътре. :)

 

в София в Динакорд го има варианта 1х15, но лично ти препоръчвам 2х10

 

http://www.bozovmusic.com/catalog/index.php?cPath=109

 

За Амп+кацинет :

 

1 малко са ти парите

2 за репетиция и свирене в къщи и на малки сцени е неудобно и непрактично

 

не знам какво мислят колегите, но според мен Ампег е марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като че ли този вариант е идеален, и аз се бях насочил към Ampeg но не намерих ценова листа за България. Усилвателя с 15 инча говорител за който говориш колко струва в Динакорд? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампег - Динакорд

http://pro-technica.com/manufacturer.php?cCat=&manf=130

но още ги е срам да си публикуват ценовата листа. То си е за срам де... Звънни им и питай за цената, но седни и си дръж валерианче под ръка !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на отзовалите се, ще звънна да питам :P И ако все пак някой друг има някакви предложения, да се чувства свободен да сподели ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Понеже и аз съм на същата вълна, интересно ми е откъде идва тая разлика в цените?

 

http://www.bozovmusic.com/catalog/product_...roducts_id=1203

 

докато цената в официалният представител е 1550 лева.

 

Някой да си е купувал от бозов мюзик, или пък случайно да знае каква е причината да има такава разлика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз.

До преди няколко месеца Бозов беше официален представител на Ампег за БГ.Тогава и си взех моя от него на цена, доста по-ниска от Томан примерно...каквато наистина би следвало да е цената на официален вносител.Сега явно про техника са станали и са надули цените каквато си им е практиката.Бозов, за да си продаде нещата на склад, също е поувеличил цените на някои неща доколкото виждам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес си купих от там. ΒΑ300/115 за цена, която не можеш да намериш в София. Проблеми никакви, ако случайно имаш притеснения за качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше с банков превод...прати ми смс със сметката, преведох парите и след 1 час ми се обади да ми каже, че е пуснал пратката.Не го хваля, не ми е никакъв, просто е точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван Бозов е точен! Познавам го повече от 10 години. До колкото знам е официален вносител на Roland и Mackie.

Магазинът му се намира в Пловдив (в близост до Новотела) - ул. "Брезовска" 34, сл. тел. 0888 20 44 11, 032/ 944 877, е-mail: rabat@bozovmusic.com, www.bozovmusic.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коментарите на колегите относно предимствата на комбо варианта са абсолютно валидни

 

аз винаги съм бил от другата страна - гиър съставен от отделни компоненти

и там си има предимства особено при подходяща конфигурация - при мене е преамп с кросоувър и стерео стъпало с възможност да работи в стерео/паралел/бридж режим, което позволява гъвкавост и максимално използване на наличните ресурси в местата където се свири

 

но определено си е повече фитнес преди/след гиг

 

относно комбо варианта, мисля че офертата на Бозов е много добра, аз бих препоръчал варианта с 2х10 и лампа на входа

 

В Динакорд София само кабинета 8х10 на Ампег е на прилична цена :icon_shithappens:

 

Успех с покупката и музиката

Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.