Jump to content
Българският форум за музиканти

Мисията невъзможна


Recommended Posts

закон на ОМ

Големината на тока е правопропорционална на напражението

и обратно пропорционална на съпротивлението на проводника.

ток-насочено движение на свободни електрони

ел.напрежение - мярка за енергията, която отдава всеки електрон на даден консуматор.

съпротивление(резистор)подобно на въздуха ,който ни оказва съпротивление така и проводникът на елктроните .Съпротивлението се измера в омове и техните разновидности.

Това е ,което знам .Научих го в училище по физика , но все пак още се уча и имам амбицията да науча повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако имаш 9 волта захранване и свържеш два резистора, единият 3.3К, другия 4.7К по следният начин последователно:

 

+9V - 4K7 - 3K3 - земя

 

какъв ще е падът на напрежение върху двата резистора, какво ще е нпрежението в средната точка между тях, какъв ток ще тече през резисторите и каква мощност ще бъде разсейвана в топлина общо в двата резистора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересна тема! чакам голяма развръзка! :)

после най-важното да се пинне отгоре в една тема за да може хората знаещи от средата на материяла да им се изяснят основите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме - ти разцепи мрака - в най-буквалния смисъл! Ти си за книгата на Гинес с тоя рекорд:

 

Успя да вместиш (с първия си образователен пост) целите три тома "Основи на електротехниката и Електрониката" плюс двутомния "Практически Наръчник по Схемотехника" - в има-няма една А4 страница!

 

Евала!

 

:)

 

П.с. Само с тоя 'пищов' някой (без техниукум, а само с проста гимназия) може да изкара почти до 3 курс на МЕИ (или както сега му викат) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак извинявам се за дългото отсъствие поради липса на нет.Така през тези два дена доста се узорих с правенето на монтажна платка за горепосочения дист.Нарисувах си аз пистите и понеже лазерен принтер нямах хукнах по чуждите .Преснимах я на гланцова хартия после сложих на медна плоча и утре ще ецвам.

Отнасно задачата на моя гуру EВТИМ не можах да я реша (аз съм 8 клас ).

Редактирано от hristo9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не можеш да ми решиш задачата, значи знаеш дефиницията на закона на ом, тока, напрежението и съпротивлението само "на думи", наизустено от учебника. Точно този вид зубрене не помага в разбирането.

 

Затова ти давам линк:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=55045&hl=

 

Прочети ВНИМАТЕЛНО темата, която ти пращам, след което се пробвай отново да ми решиш задачата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДР ПАК.

относно задачата.

според мен напрежението върху първия резистор (4,7) е 9волта а върху втория 1.92.

незнам дали съм прав и с риск пак да стана за смах ще пусна този коментар

относно диста .

днес купих елементите и ецвах евентуално в други ден ще е готов

Редактирано от hristo9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако е така, както казваш, значи сумарния пад върху двата резистора е 9+1.2=10.2V, а както виждаш захранването не е 10.2, а само 9 волта.

Не си мислил, нито си чел внимателно....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето жалание е да ти помогна, а няма как да помогнеш на човек, който не иска да си помогне сам...

Ако пък не искаш да разбираш от електроника, а само да си сглобяваш ефекти, можеш да действаш по дадените в неха платки и да питаш за проблемни неща, но колко и ефекта да сглобиш, това няма да ти помогне много с разбирането на процесите в тях.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е така е но напоследък нямам време седна прочета нещо от теб след малко пак го забравя просто не ми остава време за всичко

евентуално утре ще е по доре събота е ще седна ще помисля белким е реша тая задача

наитинана правиш много за мен а дори и не ме познаваш

искам да знаеш че наистина съм благодарен за това

не мисли че не го чета просто нямам време

ето и сега бързам за репетиция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евто, горд съм че съм ти приятел!Правиш много красиво нещо, не се отказвай от малкия :hysterical:

Той ще се справи :)

Де и хората, които пишеха учебници да убясняваха като теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако имаш 9 волта захранване и свържеш два резистора, единият 3.3К, другия 4.7К по следният начин последователно:

 

+9V - 4K7 - 3K3 - земя

 

какъв ще е падът на напрежение върху двата резистора, какво ще е нпрежението в средната точка между тях, какъв ток ще тече през резисторите и каква мощност ще бъде разсейвана в топлина общо в двата резистора?

 

Токът е приблизително 1.1 мили А,напрежението върху 4,7кОм-5,17В, а върху 3,3кОма-3.63В

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.