Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg I400-sb


Лелдорин

Recommended Posts

някой знае ли нещо за тази китара?как е флойда,качествен ли е звука и тн?има го в малкия цум за 420 лева.

 

12267.jpg

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам за флойда не знам , но грифовете на Стаг са много сшит . Ще си блъскаш главата некъде където намериш много са шит :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за стаг специално знам, че кухарките им са добри, ама при електрическите си е до отделната бройка - пробвай там колко е бърз грифа, свири прав, например ако китарата ти идва по-ниско когато си прав, поръчкай флойда нагоре-надолу и виж дали ще се разстрои китарата. и в крайна сметка може и да е пълна с дефекти китарата ама да се окаже ТВОЯТА китара - взимай ако те изкефи и е удобна :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да ви разбера каква е тази мания за китари с флойд роуз

преди когато въобще не можех да свиря (сега само не мога, без бъобще отпред :blink: ) си купих китара с флойд. е какво? седиш я гледаш и се кефиш и само се изнервяш че е боклук и идва момент в който откачаш. вземи си нещо с твърдо окачване като за начало и ще си спестиш безброй мъки и нерви. повярвай ми

 

когато започнеш да свириш така, че да чувстваш че имаш силна нужда от някоя глезотия вече - тогава се хвърли на нещо по-така

 

специално тия стаг електрическите - на една такава само съм сририл и беше...ужас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седиш я гледаш и се кефиш и само се изнервяш че е боклук и идва момент в който откачаш. вземи си нещо с твърдо окачване като за начало и ще си спестиш безброй мъки и нерви.

Ами лично моята първа електрическа си е с флойд и нямам проблеми с него (освен в началото, когато не знаех, че трябва да заключа китарата :) ) . Така че, Лелдорин, не е проблем първата ти китарка да е с флойд. Ама ти си решаваш все пак, пробвай го Стагг-а и ако ти хареса го взимай, въпреки че за тия кинти можеш да си вземеш и нещо друго от типа на Скуайър примерно. :guitar: :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за съвета.какви са мъките при флойда?

настройването е голяма мъка, друг е въпроса че повечето флойдове на китарите от ниския клас са некачествени т.е. опънеш ли и не връща на същия тон

и аз като колегата стратокастър бих ти препоръчал нещо с фиксирано мостче, щом това ще ти е първата ел китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно мерси.какви цени са джаксъните с 24 прага без флойд?тука в младост гледах един warrior за 565 лева мисля че в магазина за музикални инструменти,ама оттук нищо няма да си взема ако ще и да е последния музикален магазин.а иначе ме интересуват JS серийте.в xxxx имаше ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съглсаен съм с Лайхо и Страта :) вие ще свирите или ще се гъзарите че имате флойд и можете да си разтройвате китарата по качествено :) земете си спортно окачване :D:D:D някакъв фиксиран мост би бил много добро решение :) и двете ми китари са със фиксирани мостове :) кат ги настройш и заспиват

 

отиваш ф xxxx там има много различни китари от нисък клас (има и от висок де) разгледай ги без предубеждения за марката и пробвай наред :) не марката прай 1 китара хубава

 

а и да добавя за тази китара за която питаш :)

1. гаден гриф

2. гадни адаптери (ф тюб амп звучеше гадно повече кфо да си говорим)

3. гадно подобие на флойд даже май не е лицензиран :greenball:

4. не че нешо ама .... СТАГ

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм съгласен с колегите ... СТаг не са добри ел. китари свирил съм на такъф като този дето питаш ... грифа е ужас :) а за флойда не знам ... що не си вземеш като мойта китара ... колегата Стратокастър каза че е ментак , но според мен си е убиец щото свиря вече 6-7 години и съм свирил на СКуайер, Стаг, Джаксън и разни такива от по-ниския и средния клас но като моя Ибанец не бях пипал до сега ... има и с флойд (специално с моя нямам никакви проблеми) и без и цената е горе долу същата като споменатите по-горе (без флойд е 443 лв. с флойд е 566 лв.) само дето качесвото е едно ниво по-високо ... грифа е супер :)

 

П.С. има и друго де може просто да съм случил на китара ... и следващата такава да има проблеми ... ся като се замисля :greenball:

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а откъде си я взел твойта?а джаксън js30 king v ли беше китарата дето са я спряли от производство?

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта ми я докараха в Стара Загора в един магазин от Музикален център "Икономов" Благоевград за 5 лв. пробвах я и я взех :greenball: иначе само в Благоевград има Ибанец :)

 

а за Джаксън не знам кой модел са спрели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да моя учител ще ходи в събота в благоевград и ще разгледа за електрически.въпреки че съм по навит на джаксън като марка по ми харесват.чувал съм и звука им хич не е лош :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе само в Благоевград има Ибанец

Има и в София, в магазин Хриси зад НДК и може да се поръчват по каталог.

 

Иначе по темата - аз започнах с китара с Флойд, но знаех какво искам и защо си взимам такова нещо... Има много трикове с Флойда, които исках да вкарам във свиренето си още от самото начало, затова си взех именно такава китара... Освен това научаваш много нови неща за Флойда, усвояваш как се настройва по-лесно и бързо и т.н.

 

Има обаче и друго нещо - как ще разбереш какво се прави с него, като никога не си пипал такъв? Затова ти си прецени - да, hard tail-а се настройва много лесно, но и Флойда се настройва лесно, след като свикнеш как се прави... А и според моето лично мнение Флойда ти дава доста предимства и разнообразява свиренето ти...

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.