Jump to content
Българският форум за музиканти

Скърцане на струни?


Marmot

Recommended Posts

Привет, да има някакъв чалъм да не скърцат струните като се сменят позициите... за ел.акустична китара става дума с найлонови струни.

След някой друг ден ще пробвам със струни DAddario Lightly Polished да видя дали ще има ефект, ама се чудя дали има по-лесен начин с еквилайзери примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, да има някакъв чалъм да не скърцат струните като се сменят позициите... за ел.акустична китара става дума с найлонови струни.

След някой друг ден ще пробвам със струни DAddario Lightly Polished да видя дали ще има ефект, ама се чудя дали има по-лесен начин с еквилайзери примерно...

:no: ами... аз не разбрах точно за полуакустична китара (т.е. акустична с вграден адаптер) ли става въпрос или...?! Защото аз свиря с ел. китара и също ми "скърцат" струните (по-скоро пищят), но това си е от адаптера, който не е особено свестен! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен ги остави да скърцат

аз ги надрасквах с графит едно време, за да не скърцат, ама после пръстите ти и целия гриф стават яко черни

те малко като поостареят и няма да скърцат

че те и на Сеговия му скърцат :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то тва е офертата!

тва е чара!

да скърцат!

 

примерно да се дразниш на типичното бръздене(звън) на нови струни на електрическа китара :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те струните винаги си скърцат. Това е от триенето на пръстите в намотките при смяна на позициите. С времето, с повече практика се намалява, но пак си скърцат. Да нете притеснява изобщо:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.