Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква китара да си купя?


quiz

Recommended Posts

Здравейте!

Имам акустична китара Кремона, която се нуждае от резервни части. Говорил съм с лютиер и ще ми излезе 50 лева. Но днес видях в технополис една акустична на Factor за 99лв с метални струни. Аз съм напълно начинаещ и не мога да преценя дали е по-добря да си обравя моята или да си купя нова. Ще съм ви благодарен ако ми дадете някаква насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично бих си взел новата, даже цената не е висока....все пак вс е строго идивидуално и трябва да я пипнеш да видиш дали ти е удобен грифа и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара коята си видял е подходяща за начинаещи.Аз бих си я взел защото за учебна китара не ти трябва нещо претенциозно и скъпо.Добра оферта и според мен е 1 идея по-добра от Кремоната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от кремоната. Имаше много добри, въпреки че за щастие са подценявани. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от Кремоната....какво трябва да се сменя, оправя и т.н.... а и в какво състояние е(дублирано мнение... едновременно)

иначе хубаво би било ако може някои "независим"(не продавача)да види китарата преди да си я вземеш - изкривявания, акшън и подобни дреболии

 

на китара, която ти доставя удоволствие като я хванеш.. учението тече по- лесно и с желание

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи. Ако кремоната ти е от добрите, направени от масивно дърво - по-добре я оправи!

Ако пък е от онези шперплатени боклуци, обилно боядисани с ярки бои и непоказващи дори шарката на дървото - хвърли я от восико и си купи нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото!

Кремоната е доста страра обаче грифа си е прав (естествено си се нуждае от лакиране китарата). Мисля да си купя Factor-а а по-късно може и да си я опрая Кремона-та шото може да ми излезе и по-скъпо от новата. Все пак съм на 13 и нямам кой знае колко кинти за китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам акустична китара Кремона, която се нуждае от резервни части. Говорил съм с лютиер и ще ми излезе 50 лева. Но днес видях в технополис една акустична на Factor за 99лв с метални струни. Аз съм напълно начинаещ и не мога да преценя дали е по-добря да си обравя моята или да си купя нова. Ще съм ви благодарен ако ми дадете някаква насока.

Аз съм фен на Gibson.Един приятел ме запали по тази марка китари.Мсиля че Gibson rullz и е No 1, но има и други марки хуабви китарки.АКто гледм бюджета с който разполагаш не си за Гибсън още.Те са с три цифри и четири също. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как каква? Жипсън и Фендер навремето са крали всичките си дизайни от Кремона (и тук-там от Орфей), а сега заводите като не функционират вече, от няма накъде правят евтини имитацийки на Фактор, Стаг и Жунг-Сюи. Кво да правят - беднотийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.