Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройка след скъсана струна


vlex

Recommended Posts

Значи един приятел има Squier Strat и скъса струна. Смени я, но започна да дрънчи повече. Преди казва също дрънчала, но сега вече станало прекалено гадно дрънченето. Аз му дадох съвети 2 (словом: два) на брой:

 

1. Да отпусне малко тръс род-а, понеже мисля че грифа е пренатегнат.

2. Да вдигне струните от бриджа.

 

Кажете омотал ли съм го и някакви други съвети моля. Пускам темата понеже той не пише във форума

 

 

 

Мерси предварително

 

Айде и със здраве <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвета е добър ама е леко соленичък... :happy:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да посвири няколко дена , да я ''помачка'' та я струна и ще свънти колкото старата, явно е ниска.Когата и се събере време свирня омотките се посмачкват малко по прагчетата-тогава спира да опира,поне не колкото в началото.

ако говорим за струна с намотки нали...

и чекай малко... няма смисъл да прави каквото и да е лудетини с натягане ,разтягане и други видове обтягания с нищо и на нищо :happy: леко с тия работи!

нека изчака малко и пак да докладва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Него по принцип си го е шубе да бъзика китарата и да ме слуша (и с право :( ) Иначе струните му звънят според неговото мнение, което ме навежда на идеята че са ниски. Иначе аз на акустичната мн се гнявих че звънят а се оказа че не нетискам хубаво по позициите струните и за това претаковам звука :blink: Иначе мерси мн за отговорите :) от мое и от негово име :blink:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това понякога поне на мен ми се е случвало B) но проблема ми беше от ключовете на китарата понеже не бяша готини . Като ги смених се оправи :D Ам както каза jFog да посвири малко би трябвало да се оправи :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да я погледна, ако искате, таман и да си подрънкаме. Предполагам, че е нещо дребно. Ако има нещо за ремонт, пък, pacman е на линия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.