Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос


Лелдорин

Recommended Posts

я кажете.китарите с тремоло ако са без заключване лесно ли се разстройват.в смисъл каквото и да правиш,ако доста ползваш тремолото се разстройват,или в един момент колкото и да го ползваш си седят настроени?ако някой ме е разбрал да отговори плс ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами китарите по 200-400 лв. дето са само с тремоло се разтройват ;)

тъй че ... не го ползвай дори да има ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някакъв начин за спасение от това разстройване на тези китари има ли?и тези със заключване също ли се разстройват постоянно?

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за спасение не знам (пробвай с ключове които се заключват всеки по отделно ;) ама те струват сигурно колкото цялата китара), аз лично не го ползвах ... а тези със заключването, не съм виждал да се разтройват ...

:virtuoz:

ако искаш китара с тремоло дето не се разтройва земи си някаква за 1000-2000 лв ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно.значи ако взема китара със флойд роуз със заключване и я настроя добре и я заключа и после няма да се разстройва.мерси много.така и така съм отворил темата,да не отварям нова а и не можах да намеря-има ли друг начин да се свири,освен да мушнеш китарата в компютъра и освен усилвател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с процесор и слушалки ;) или с кубе ... а може и на сухо

или в уредбата ако има вход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последен въпрос.какъв вход трябва да има уредбата?и трябва да си имам дисторшън за да звучи метално нали?а и каква е разликата м/у кубе,амп,преамп и усилвател?не ги разбирам много тези жаргони.

едит:а и процесор със слушалки иска ли да се включи в контакта или може без?

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уредбата трябва да има някакъв вход. Всичко става - микрофон, cd-line in (aux), такива работи, трябва ти само подходящ преубразовател. Такива се продават навсякъде. Но във уредба колкото места съм пробвал просто си звучи кофти и не е вариант. Амп = усилвател, кубе са китарните комбота - дето си имат вграден усилвател + колона, драйв (евентуално), еквалайзер някакъв, и евентуално разни други хави като ривърб или разни дигитални ефекти (може и аналогови). Преамп е предусилвател просто (в смисъл стои във веригата преди усилвателя и изменя сигнала - дали със еквалайзер, или добавя драйв, или други ефекти; тук не съм много сигурен, поправете ме). А за процесора и слушалките - в контакта, ако имаш адаптерче за процесора. Или с батерии в самия процесор. А за дисторшъна и уредбата.. в какъв смисъл метално? Ако имаш предвид яко дист - трябва ти дисторжън, да :rolleyes:

 

п.с. Бях пребарал някаква китарка веднъж, hondo. Та тя беше страт копие, с обикневно тремоло и заключващо се устройство на горния мост, както при флойдовете. Беше от евтиния клас, пък не се разтройваше прекалено лесно.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.