Jump to content
Българският форум за музиканти

не мога да пея!


nio

Recommended Posts

:P Технолигията е в общи линии да виеш като вук срещу луна. ;) Карат ги да вият и да лаят,за да може да се поотпуснат чарковете в гърлището,но и да се научат да правят плавно глисандо,а оттам по-късно и да пеят тон по тон съответното глисандо.Има резултати,но не е панацея.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

гласа ми е гаден, не мога да пея, но искам да се науча. как става тоя номер?

Абе слушах преди време, че в Япония са разработили нова технология именно за да научат хората да пеят. Обаче на знам дали я има в България. Поразпитай тук-там, може някой да знае нащо по въпроса.

Това е което мога да ти кажа засега. ;) :guitar:

;););)

Така де... няма невъзможни неща, с изключение на това да прекараш стълба през въртяща се врата :P

така е казал дедо ви Мърфи (който междувременно е и поизмислил/открил няколко (десетки) закони - знаете за кво ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една истина-"Или го имаш,или го немаш" .Ако тембърът на гласа ти е лош и да имаш невероятен слух - певец от теб няма да стане(същото важи и ако размениш местата,a пък ако нямаш и двете-отпиши) :wall: :D:bravo: .

 

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това беше точно в стила на Мърфи: по-лошо няма!!! :)

B)

напротив. винаги може да стане още по зле

например да нямаш слух, да пееш фалшиво, гласът ти да е гаден и на всичкото отгоре да си мислиш, че си супер певец и никой не може да ти стъпи на малкия пръст :headbang: :killyou: :)

вервай ми гадно е (поне за околните) :green:

 

не ти пожелавам да бачкаш с такива хора, щото после :wall: :wall: :wall:

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласа ми е гаден, не мога да пея, но искам да се науча. как става тоя номер?

 

А в какъв точно стил искаш да пееш? Ако е Hardcore или Grindcore няма да ти е толкова трудно, просто ще си ревеш на воля и това е :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласа ми е гаден, не мога да пея, но искам да се науча. как става тоя номер?

 

А в какъв точно стил искаш да пееш? Ако е Hardcore или Grindcore няма да ти е толкова трудно, просто ще си ревеш на воля и това е :):)

:P

Ако извадиш гласа на Jamey Jasta или здравеняка от Biohazard ми звънни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако извадиш гласа на Jamey Jasta или здравеняка от Biohazard ми звънни.

 

След като прегракнах на концерта на Machine Head мисля, че няма да е трудно :P:P Дай си телефона!!! :green: :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй като, по някви неизвестни причини, не мога да си едитвам мнението, ще напиша директно ново.

та, как е възможно из нета да е пълно с уроци, съвети и самоучители за куп неща и, специално, музикални инструменти, но никъде да няма някъв сайт за тва как да се науча да пея като хората? я предложете нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго...Докато,когато свириш на китара,да речем,се чуваш доста добре какво "вадиш",то когато пееш се получава смесване на звука,излязъл вече от теб в околното пространство и този,който чуваш в главата си,докато пееш,което предизвиква объркване и ако няма кой да те насочва няма да се справиш.Добър вариант е да се записваш какво точно пееш и да се прослушваш,но пак не работи на 100%.Имах един,който докато не се чу не повярва колко е зле милият,а после не се появи 2 седмици от срам...

 

А и...При всеки си трябва индивидуален подход.Няма почти нищо универсално.Така,че ако решиш-заповядай ми на гости поне малко от малко да ти дам основни напътствия и да пийнем по бира!!! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,какво чуваш ти,докато пееш и това,което наистина се чува от околните e различно,поради простата причина,че освен чрез въздуха звуковите въллни за този,който пее се предават и чрез костоте на черепа(мисля,че го бях чел някъде)....Да имаш гласови данни за вокал си е в гоялма степен природна даденост,но тя може да се развива-това и правят хората в музикалните училища,но някои хора просто си нямат гласовите данни.Както спомена някой-нв можеш да си смениш гласните струни като тези на китарата.Все пак-с труд-всичко се постига(стига да имаш поне малко дадено от Бога).....e понякога не е достатъчно обаче :cheers:))))

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.