Jump to content
Българският форум за музиканти

Vsti за цигулка


AXE

Recommended Posts

Здравейте!

 

Искам да сложа на една песен кратко соло с цигулка или друг струнен инструмент. Кои са популярните семплери в тая област? Не отказвам и съвети на ЛС как да си ги набавя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, цигулки хмм, направо си дръпни целия пъкет от симфонични инструменти на IK MULTIMEDIA MIROSLAV има го нета :) добри са семплите :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го оркестъра на Нексус, не съм очарован.

 

Иначе семплите на Edirol orchestral много ме кефят, ма не мога да я "намеря"... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто VST за цигулка, което съм чувал е на EWQL Gypsy обаче досега все още го търся ето

:P Малко след средата на видеото има демонстрация на звук на цигулка!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да, на East West Vstтата звучат потресаващо яко (имаше и някакъв бегъл опит за БГ гласове). Тях обаче ги "няма"... а иначе са доооста скъпи

 

Най-бруталния им според мен винаги е бил този -

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EastWest са сред най-качествените, но са много големи. Edirol пък е играчка. Garritan Personal Orchestra е по средата - това е, което аз ползвам, без да ми изяжда 30-гигабайтовия хард и без да съм недоволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,...мнението ми на цигулар...

ако това се прави с изследователска цел си заслужава. НО..... повярвайте, не е възможно да се направи достатъчно точно семплиране на всички цигулкови "пинизи"....в пъти по-лесно е да повикате някой цигулар да го изсвири пред микрофона....

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За всякакви оркестрални звуци, мисля, че доста качествени са Miroslav Philharmonik на IK Muldimedia. Обаче гледай ако дърпаш, да си набавиш целия сет с всички звуци. Освен това програмката не е от най - леките, товари компа, така че, ако имаш слаб комп. едва ли ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.