Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас Relicking- как го правят големите


cecob

Recommended Posts

Скоро попаднах на това момче и ах-нах. За първи път виждам някой толкова отдаден на 60-тарските фендъри и лично според мен тоя пич е по-напред с материала от къстъм шоп-а. Ако ви е любопитно:

http://www.bravewoodguitars.co.uk/PandJbasspage.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид изкуствено състаряване и т. нар. relic instruments. Щото relicking ми навява други асоциации :huh:

 

Ако искаш да навлезеш дълбоко в света на лудостта и ръчно правените ретро Фендери отдели час-два и разгледай какво прави Gil Yaron от линка по-долу. Само ще спомена, че този човечец си прави сам и кондензаторите :D

 

1960 Jazz bass build

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, прав си, lapsus linguae, поне се посмяхме. И мерси за Yaron- и той е умопобъркан, такива хора ме изумяват.

П.С. Не знам дали обърна внимание, но горния герой също ги прави- не само състарява.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като му поразгелдах сайта, нещо не ми хареса реликинг-а, който прави- не изглежда естествен, иначе китарите са наистина добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също не съм фен, но в детайлността в репликирането на стари инструменти е забележителен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкуственото съсипване на инструмент хич не ме привлича, но линка на Разбойника трябва да се закачи на видно място в "Изработката" ! Ето така се прави музикален инструмент ! Другото е просто дърводелство !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неш също не ме кефи, защото използва части на AllParts или Warmoth(не съм сигурен) и единственото което прави е боята. Може би малко обърках темата, реално ме удивяват първите двама, защото си изработват всички части сами по оригиналните спецификации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.