Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно интонацията


pepata

Recommended Posts

Здравейте, днес сложих новите струни и реших да наглася интонацията. Става въпрос за Vintage V100, китара с фиксиран бридж, но за съжаление нещо не се получава, независимо дали удължавам или скъсявам струната ефекта е минимален, говоря за доста голямо завъртане на винтчето, а както знаем понякога половин врътка може да укаже голямо влиание, по-лошото е, че на 4-та и 5-та (ре и ла) леглото на струната, поправете ме ако не се казва така, е стигнало до края и не може да мърда повече в тази посока, а струната все още не е интонирана добре. Реших да пробвам по-тънки струни от досегашните, които бяха Еlixir 9 на 46, и сложих Ernie Ball Extra Slinky Nickel Wound 8 на 38. Това е, ако някои може да помогне.... :punk_guitar:

Редактирано от pepata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка ако може на бриджа и нъта.

Виждаш ли този бридж...на всичките ми китари, до сега винаги настройката е била такава и никога не ме

е подвеждала тази форма.. никога, независимо с тремоло или флойд, или стоптейл стринг тру, или ТОМ е.

Slash_LP_Custom_HPTOM.jpg

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням на Винтидж каква им беше мензурата,но изхождам от това,че като имитация на Лес Пол би трябвало да е по къса,както е при Гибсън.Ако е така пробвай с по дебели струни,по принцип при Гибсън е препоръчително да не се свири с по тънки струни от 10-46 именно заради по късата мензура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждаш ли този бридж...на всичките ми китари, до сега винаги настройката е била такава и никога не ме

е подвеждала тази форма..

Ще пробвам, може тунера да лъже, но ушите никога :wub:

Не си спомням на Винтидж каква им беше мензурата,но изхождам от това,че като имитация на Лес Пол би трябвало да е по къса,както е при Гибсън.Ако е така пробвай с по дебели струни.

Това маи ще доиде да е решението, но винаги съм отбягвал дебелите струни, въпреки по-доброто им звучене, защото бендовете по-големи от тон и половина ми се виждат невъзможни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко при голямо местене на октавите, разликата е минимална, тогава най-вероятно има проблем не в бриджа, а в нъта.

Това би се потвърдило с още по-голяма сигурност ако китарата нафалшивява при свирене на акорди на първите прагчета.

Ако искаш, можеш да ми я донесеш да я погледна.

Ако си заинтересован: ЛС.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеби треба да пробаш со винтот на truss rod-от, или ако ти не си сигурен во тоа да го однесеш на квалификувано лице. Имено, може проблемот да се наоѓа во вратот (грифот) на гитарата, т.е. да е крив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да кажа, че беше от шибаните осмици, когато сложих десетките всичко се оправи, казвам го не за да спамя а за да си знаете, собствениците на такива китари, не на осмиците. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа, че беше от шибаните осмици, когато сложих десетките всичко се оправи, казвам го не за да спамя а за да си знаете, собствениците на такива китари, не на осмиците. :greenball:

 

 

Вече ще знаеш че китарата като се сетъпва то това е за струни определен размер :godbless:.

Сетъпваш за 10 - свириш с 10ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам подобен проблем, но при мен е по скоро в другата крайност. Струните са ми доста дебели и не ми стига мястото за движение на седлата а съм с ТОМ бридж. Някой да предложи нещо?? :godbless: (освен че очевидно ми трябва бас...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.