Jump to content
Българският форум за музиканти

Слайд


NitroBGA

Recommended Posts

Здравейте. Предполагам, че има разлика в цените, материалите и най-вече в марките слайдове. Така, че преди да съм се разходил до Райзинг Форса (много ми е близко) ми кажете какво да търся. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз гледах някакъв в малкият ЦУМ беше 1 4 лева, но за материяла не мога да ти кажа, но ще върши идеална работа според мен . Аз да се похваля съм със слайд-а на Ерик Сардинас от концерта му ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз режа "Пещерска" и свиря с Botleneck ама съвсем.

М/у другото в РФ има една такава малка джиджавка (метална), която покрива само една фаланга (на пръстчето), мисля че би било удобно за комби хави, но не съм пробвал.

Иначе много са скъпи ве. Резни един душ или шишенце и Гоу Джони.

Не мога да дам 13 лв. за тръбичка (стъклена) или 9 за метална.

В първата ми школа за слайд първа глава беше от к'во става слайд, как да отрежем шише и пр.

И последно стъклото и метала звучат различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинският слайд е стъклен, именно той вади онзи типичен тон. Металните също стават. А това с тръбата от душ е класика; само внимавай като я режеш да загладиш после ръбчетата, за да няма късане на няколко струни едновременно :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно КАК се свири със слайда, няма никаква опасност за струните, но има постоянна опасност за тона.

Техниката за слайд си е трудничка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с едно метално дето вече му забравих марката, взех го от Динакорд в Бургас за 12 или 14 кинта :virtuoz:

 

*леко офтопик*

А каква точно е разликата в звука със стъклен и метален слайд ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли различни размери слайдове? Аз като ходих да си търся имаше само един вид и кво да правя, взех си го. Обаче като си го сложа на кутрето е мъкааа.. В смисъл без абсолютно никакъв проблем си бутам кутретата и на двете ръце едновременно вътре. Буквално. Че и още място има. Не знам дали съм с чак толкова тънки пръсти ама ми се струва някакво ненормално. И такива хави като Ерик Сардинас са х'абсолютно невъзможни, освен ако не уплътня с нещо. И ако се науча да свиря де, но това е друга тема. Та.. ?

 

П.С. А някой някакви пинизчета интересни знае ли? Отскоро свиря с това чудо и не съм опитен. Единственото, което съм се сетил да правя е нормална мелодия вместо с пръсти, съвсем бавен слайд нагоре/надолу, изродщини около адаптерите и долния мост и изкуствен флажолет + придърпване нагоре/надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изродщини около адаптерите и долния мост

:headbang: и аз точно затова си взех :unsure::metalist:

@Icarus, не е нужно да си го уплътняваш слайда, освен ако не е homemade :virtuoz: ,продават се в малкия цум за по 12 пари за кутре и 15 май са по-големите :)

Редактирано от Morello
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Морело, аз съм малко на около 300 км на изток от малкия цум, но иначе ще имам впредвид офертата :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.