Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ Vst за Поп / Диско


Em.Vladev

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Имам нужда от малко помощ.Извинявам се предварително ако това вече е обсъждано.Трябва ми информация за VST или каквото е нужно за правене на Поп/Диско музика/звучене.Като пример напоследък излизащата от Румъния музика..сещате се..Inna , Моранди и т.н. Говорим за нещо със сериозни възможности или което мислите че е най-доброто за тази цел.Иначе работя с Cubase 3.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че за тази музика работа ще ти свърши един плъгин който се казва NEXUS.

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за което! ;) Ще го изтегля да го пробвам.Ако ти дойдат други идеи - сподили.Благодаря още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай също:

Sample Tank,Hypersonic 2,Luxsonix Purity

 

 

Ще ги погледна и тях.Мерси много!Тегля Nexus и се надявам да тръгне защото е 17 гб. а скоростта не е от най-добрите.Какво мислиш за HALion 3 ..имал ли си вземане-даване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пробвал съм Халиона ,но за етно звуци и бих казал ,че е добър.Говоря за Халион 3.

А не знам защо Нексус при теб е 17 ГБ,при мен е само 10 ГБ при положение ,че имам всичко излязло.Поне така мисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пробвал съм Халиона ,но за етно звуци и бих казал ,че е добър.Говоря за Халион 3.

А не знам защо Нексус при теб е 17 ГБ,при мен е само 10 ГБ при положение ,че имам всичко излязло.Поне така мисля :)

 

 

Нямам представа защо е 17...иначе пишеше че е 16 , но като започна да сваля ми го дава 17.280 ГБ.Половината коментари бяха че не тръгва,а другите че няма проблеми.Ако тръгне ще ти кажа...може да са добавили някакви пачове.Иначе Халион 3 освен за етно звуците какво друго приложение му виждаш.Какви са му реалните възможности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително е.Всеки един семпъл може да се редактира,та дори и ти можеш да си правиш такива.Един познат беше записал кавал в различни тонови групи и така беше направил семпъл.Набора от семпли може да бъде всякакъв,зависи какви си намериш.Така ,че ако намериш семпли за музиката която ти искаш да правиш,Халиона респективно ще ти е полезен.Не спомена барабаните какви ще са?Знаеш предполагам има лупове за електронна музика,но ако искаш може и сам да си ги пишеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително е.Всеки един семпъл може да се редактира,та дори и ти можеш да си правиш такива.Един познат беше записал кавал в различни тонови групи и така беше направил семпъл.Набора от семпли може да бъде всякакъв,зависи какви си намериш.Така ,че ако намериш семпли за музиката която ти искаш да правиш,Халиона респективно ще ти е полезен.Не спомена барабаните какви ще са?Знаеш предполагам има лупове за електронна музика,но ако искаш може и сам да си ги пишеш.

 

Знам че има , и на това трябва да обърна внимание.Правил съм балади,рок, дори класическа..сещаш се звученето и инструментите нямат нищо общо...а в този стил нямам много опити.Пробвал съм разбира се възможностите на някой вирт.синтезатори ,но нищо сериозно...не се е стигало до смесване.Сега съм решил да пробвам.Ако имаш идея и за барабаните ще ми помпгнеш много.Мерси за информацията до тук...ще се радвам ако мога и аз някои ден да ти бъда полезен с нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично за барабани използвам Sample Tank,има страшно много сетове за най-различна музика.

Има и лупове които можеш да ползваш във най различни темпа по твой избор.Като цяло този VST плъгин е богат на много звуци.От А до Я бих казал аз.Така,че съвета ми към тебе е ползвай SamplTank за повечето писти ,защото наистина семплите са доста реални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично за барабани използвам Sample Tank,има страшно много сетове за най-различна музика.

Има и лупове които можеш да ползваш във най различни темпа по твой избор.Като цяло този VST плъгин е богат на много звуци.От А до Я бих казал аз.Така,че съвета ми към тебе е ползвай SamplTank за повечето писти ,защото наистина семплите са доста реални.

 

 

Мда..И аз съм чувал добри отзиви за нея...ще я изпробваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.