Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам проблем


velit

Recommended Posts

от лятото имам електрическа китара и мн искам да уча сола но ми е трудно може ли да ми кажете от кой сола да започна? знам Smoke on the water, Temple of the king, Burn-Deep Purple,Don't Cry мисля че са това може да има и още но не се сещам....горе доло съм на това ниво само искам да ми кажете с кой да продължа...благодаря :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал AC/DC , защото не са много трудни за свирене ( например Back In Black ,If You Want Blood, You Shook Me All Night Long, Highway To Hell и т.н.) , виж на Black Sabbath - Paranoid, Iron Man, NIB, та дори и Heaven And Hell. След това , като се усъвършенстваш повече почвай да учиш всичко на Ричи Блекмор и Джими Пейдж( Лед Зепелин) .

Успех. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Пичове, моля , стегнете се! You Shook Me - Zep. - лесно, да - като тонове и времена. параноид - също. Обаче! Има един друг важен, най-важен момент - тоноизвличане, характер, нюанс, фраза, акцент - хайде да не си мислим , че така стават нещата! Когато свирите обръщайте внимание на всичко, не само на верните тонове и времена. И казвайте нещо, да му се не знае! Изразявайте себе си. И един тон да изсвириш - вложи сърце и душа! Иначе нищо няма да се получи. Толкова от мен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човека свири солото на Бърн, а вие тука му препоръчвате Ац Дц ;)

 

Но както каза yotzzo, солата на Айоми са лесни като скорост и техника, обаче са много криви и не е толкова лесно да се постигне същото звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам пича, ако иска да засвири един ден - нека почне от едно просто рокче 3 акорда. Да го свири ритмично и с кеф. Трябва да се изгради някаква основа. После всичко ще започне да си идва естествено. ;) Не си мисли, че като си научил акордите на едно парче и вече го свириш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Значи Бърн го пипаш като Ричи, обаче тия на Ангъс не можеш?

 

Аз поне това разбрах.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща на пръв поглед изглеждат лесни и си мислиш че ги свириш добре.

 

Ето насока.

 

ТЪрсиш в следните торенти:

 

Линкове към торент сайтове не се разрешават тук. Акаунтът ви бе блокиран за 14 дни поради нарушението на това правило!

 

Много има за учене - материали колкото искаш, не е е като едно време 1 касетка и голямо щтракане напред назад.. ;)

 

Smoke on the water izglejda lesno - много хора си мислят така...но виж и сам ще разбереш. Желание и време да има човек.

 

Упсех !

Редактирано от IgniteAll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да ви кажа честно свиря на класическа от 5 години солата не мога да ги направя едно към едно а ми е по лесно да ги импровизирам но не всеки път става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Импровизацията е чудесно нещо!! Това, че импровизираш, означава че си креативен, че бързо можеш да измислиш нещо много яко. Аз лично на много песни също не свиря оригиналните сола, а ги импровизирам, защото искам да вложа моя си стил, въпреки че има песни със сола , които не можеш да промениш , сола които са специфични и е хубаво да ги научиш. На мен отначало импровизациите (естествено) не ми бяха добри , защото не знаех още много скали , а и не си бях изградил такова чувство за свирене , но след време започнах да навлизам много дълбоко в песните и обожавам да импровизирам. Така че импровизирай - това е нещо страхотно !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.