Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля помогнете ми. :)


Mischief_Mayhem_Soap

Recommended Posts

Здрасти на всички в форума. :) Отново съм на път да ви залея с вълна нелепи въпроси на които не мога да си отговоря сам поради липсата на опит. Така, китарата ми вече направи една седмица, което ме наклонява на мисълта че това произведение на изкуството се нуждае и от подръжка, защото за една седмица аз само се опитвам да му дърпам струните и не съм положил никакви усилия относно външния му вид и личната му хигиена и прочие. Изключително благодарен ще съм ви ако ми дадете някой съвети относно подръжката на китарата и аксесоарите и. Например, колко пъти месечно да я бърша, с какво, има ли разни препарати, как да я съхранявам, отделните части различно почистване ли изискват,

как да предпазя металните части от ръжда да се занимавам ли с дребната прах между разни частички и прахта в отвора... и така :) . Много благодаря предварително, :) мерси. :cheers2::):cheers2::thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай сега, хлапе!

Вместо да пускаш темички, по-добре вземи и почети малко тоя форум, ориентирай се в обстановката и чак тогава

пускай въпросите си.

Ако зависеше от мен, бих ти изтрил темата и бих ти направил първо и последно предупреждение.

Такива теми във тоя форум бол. Можеш да се поразровиш малко все пак.

Регистрирал си се преди едва 3 дни и имаш вече пуснати 3 теми.

Не искам да си представя какво ще се случи през следващите 365 дни.

Обърнахме го детска градина!

Аре малко по сериозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички в форума. :) Отново съм на път да ви залея с вълна нелепи въпроси на които не мога да си отговоря сам поради липсата на опит. Така, китарата ми вече направи една седмица, което ме наклонява на мисълта че това произведение на изкуството се нуждае и от подръжка, защото за една седмица аз само се опитвам да му дърпам струните и не съм положил никакви усилия относно външния му вид и личната му хигиена и прочие. Изключително благодарен ще съм ви ако ми дадете някой съвети относно подръжката на китарата и аксесоарите и. Например, колко пъти месечно да я бърша, с какво, има ли разни препарати, как да я съхранявам, отделните части различно почистване ли изискват,

как да предпазя металните части от ръжда да се занимавам ли с дребната прах между разни частички и прахта в отвора... и така :) . Много благодаря предварително, :) мерси. :cheers2::cheers2::thx::)

 

Препарати колкото щеш (разбира се ако си в по-голям град, понеже в Търново само един музикален и има малко разнообразие). Има отделни или в комплект. Моите са Fender Survaival Pack, но са 45лв. Има и по евтини (мисля). Моята я бърша всеки ден и навсякъде (тяло,струни,гриф).

 

П.П. Това е разбирасе ако ти харесва долу-горе добра хигиена на инструмента :) . Мен лично ме е гнус от мръсна китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич купуваш си 1 пакет мисър пропар.Топлиш в микровълновата 1 кана вряла вода и изливаш пропара в нея.Слагаш китарата в банята и я заливаш цялата.Помага,маха ръждата и мръсотията. :greenangel:

Редактирано от Dball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Недей, че ще вземе верно да го направи... :greenangel:

 

@Mischief_Mayhem_Soap :

Има си препарати, има и теми изписани доста.

Ако много - много не ти се занимава, поне след свирене избърсвай струните със сух парцал. :cheers2:

И ако имаш калъф - може да я прибираш вътре, за да не се праши излишно.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.