Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче


maringtr

Recommended Posts

Мерси... И аз така мислех, но не бях сигурен дали VA = W. Имам един такъв усилвател в нас и свири много яко, само че съм му сложил много слаби колони и се чудех колко мощни да му взема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз доколкото си спомням VA=W само за прав ток. При променливия VA>W, май беше VA=sqrt(2)*W=1,44*W

sqrt=корен квадратен

 

Поправете ме, ако греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако взема 2X80W колони, ще ми свършат ли работа за това чудо?

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако взема 2X80W колони, ще ми свършат ли работа за това чудо?

правилото е че ако имаш 200 ватови колони то за тях ти трябва 400 ватов усилвател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако взема 2X80W колони, ще ми свършат ли работа за това чудо?

правилото е че ако имаш 200 ватови колони то за тях ти трябва 400 ватов усилвател

хаиде да престанем с глупостите

ако имаш 200 ватов усилвател ти трябват примерно 300 ватови колони за д ане ги претоварваш или да ги изгориш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди имах такава - обаче по-малкия модел. беше с два говорителя с по 75 вата май че. и глава. лудница беше, ръгах един лайнян зуум в нея и събарях стените направо :)

не знам дали не беше и лампова, просто не я бях отварял и я продадох :)

 

едит: ето такова беше :)

http://www.vermona.de/70er/300h.jpg

 

не е било лампово, подведох ви съжалявам :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се срещнах очи в... говорители с такова нещо. Транзистор е ама за репетиционна става- един го ползваше за клавира си. Не мога да дам конкретно мнение, понеже колоната беше меко казано отвратителна. Това, което ми направи впечатление е, че индикатора за сила на звука беше с 12 волтови лампи от габарити на кола :) от тези продълговатите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ми трябват супер мощни колони... И без това репетиционната ни е на един таван в един блок, а изолацията не е кой знае ква...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dark имам подобен. да не е и същият усилвател. Не съм го виждал поне от 5 години когато свирихме с едни приятели иначе е мой :dance:

Пълен ташак са тези усилватели. Ужасно смотани и гадни. Дори българските ЛАТ-ове са по-кадърни :no:

Не те разубеждавам :D

Това което помня е 100 вата на 4 ома :D

демек 2 колони паралелно по 8 ома (има отзад 2 изхода)

Крайните транзистори още помня бяха КД503 или 502 или нещо от рода.

Ако имаш 8 омова колона, то тя ти стига да е 100 вата, усилвателя е стар и смотан и няма кой знае каква тяга (това си спомням)

Успех ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясен и изчерпателен отговор, точно от това имах нужда мерси! Значи ми трябват 2 колони от по 100 Вата на 8 ома... или и 1 е достатъчна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.