Jump to content
Българският форум за музиканти

Много кабели и адаптери


Recommended Posts

Един ден,беше мрачно навън летяха прилепи, беше пълнолуние-извънземните наближаваха.Моят брат металист и аз също решихме да направим парче по случая.

Взехме метлите(китарите)и почнахме обичнайното набит брутален дисторшън .

Изведнъш китарата на брат ми спря да свири , отворихме я и се стреснахме - отвътре излезна гърга питич и се ухили злобно, беше пълна каша кабели ,потенциометри , адаптери въобще всичко беше смешано и понеже ние не разбираме от електроника молим вас да ни помогнете.

Това което ни трябва е схема китара фендер с три адаптера опростена(няма нужна от 6 потенциометра)

Редактирано от hristo96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярвам питаш за това

3 Singles, 1 Volume, 2 Tones, 5 Way

БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА ТОВА ЛЕСНО Е НАПИСАНО НЕ Е С РАЗНИ СХЕМИ МЕРСИ

А СЕГА ЩЕ ПОПИТАМ МОЖЕ ЛИ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ДА СЕ НАПРАВИ ВГРАДЕ ДИСТОРЖЪН И АКО МОЖЕ ДАЙТЕ НЯКАКВА СХЕМА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вграден в китарата ли? :surprise:

пак повтарям че имам нямам почти никанкви познания по електроника затова мога да плямпам разни глупости, но мисля че би могло да се свържат разни работи в китара и да си стане вграден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива китари, ето един пример:

 

nms-hrf.jpg:recourse:

 

Това чудо на техниката има вграден амп, а онова кръглото на тялото е 4" говорител :D

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прагчетата светеха при натиск щеше да има "лунните пръсти на Еди ван Майкъл Джаксън".Иначе щом не ги правят масово китарите с вграден дисторшън,сигурно е по-удобно да е в отделно тяло...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти вграден дист, но ще му трябва и батерия(9В) ... а колко е удобно и "евтино" ти сам ще си прецениш

 

П.П. а има и светещи прагчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах пребвид точно за китарата на брат ми може ли да се промени нещо в свързването вътре за да се получи някакво изкривяване наподобяващо дист

 

П.П какво е това светещи прагчета и как може да ги направя сам

Редактирано от hristo96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе щом не ги правят масово китарите с вграден дисторшън,сигурно е по-удобно да е в отделно тяло...?

 

Dean FBD не са ли нещо такова? http://www.youtube.com/watch?v=nSGvsnOHCkM

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hristo96, по моя скромен личен опит бих ти препоръчал да използваш стандартната схема на фендер дадена ти по-горе. Нищо друго не прави по китарата, за да не ти се налага непрекъснато да я отваряш и затваряш,

 

Освен това за референс прегледай темата ми за екраниране на китара. Тя е пинната най-горе в този раздел.

 

Имай предвид, че електрическата схема, или това къде отива всяка жица, не означава, че всеки може да направи добро окабеляване. Ако не ти се дават пари я направи сам, но ако държиш метлата да стане като хората е по-добре да я пипне някой дето знае какво прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.