Jump to content
Българският форум за музиканти

Сиатъл и има ли почва той тук..


max_paine

Recommended Posts

"...не знам алис наистина имат най добрия ънплъгд концерт.. след Джордж Майкъл може би... "

 

Имах предвид то,но този цитат за да съм точен... Съжалявам, но можеше просто да кажеш че не ти харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

flisk бро концерта на алис ми харесва... а на Джордж майкъл не знам колко си запознат обаче тва е един от може би световно признатите за най - добър ънплъгд концерт.. не го приемай лично и аз говорех абсолютно сериозно...на майкъл ънплъгд-а е с 8 бек вокала 3 китаристи и не знам си още колко народ... нема такъв саунд... нищо че не го харесвам като музикант особено много сън признал че това е най-добрия ънплъгд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам относно Сиатъл найт - определено ънплъгд вечерта е била по - добра според мен... Ауейк, Пиф, Лора - няма какво да говоря просто... особено за ПИФ и Ауейк... Плъгд вечерта нещо май не се е провела кой знае колко добре... не бях но чух това онова... пияни музиканти... излъгация...но духа остава това е важно ;)

Абе и втората вечер си беше супер и това че вокала на Сепуко беше пиян вобще не му пречеше да се справя чудесно(само дето нещо не беше научил текстовете та размахваше някякви листа през цялото време) , но за сметка на това си беше екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нирвана ме кефят. Нищо, че Кърт Кобейн адски много се е старал да прилича на Аксел Роуз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alice in chains, nirvana, pearl jam, stone temple (макар да съм слушал малко от последната) са велики групи според мен и имат супер голям принос. Голяма част от модерната Рок/Алтернативна музика е повлияна от тях ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нирвана ме кефят. Нищо, че Кърт Кобейн адски много се е старал да прилича на Аксел Роуз...

Да бе даа <_<:)

Къде го чу тва??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нирвана ме кефят. Нищо, че Кърт Кобейн адски много се е старал да прилича на Аксел Роуз...

дееба кви са тия глупости ве хаха опитвал се да прилича на оня хаха не знам не сьм виждал или чувал за особени прилики . нещо си в грешка :stop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го чел, а и като се замислиш, наистина е така. Ама хайде - няма да спорим. Пак го казвам: всеки с мнението си. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е тоя "Нирвана"?

Виж Алис ин чейнс са си банда. Обаче оклко боклук изслушах в периода 1993-1994 не е истина. То бяха 'сяк'ви малоумници с неизказано неразбрани претенции за няк'ъв вид ново изкуство (всъщност лошо изсвирено старо). Основна част от тях разбира се от Сеатъл.

Да е жив и здрав тоя дето издаде разрешителното на Кобейн (най-добрия стрелец за '94)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По времето когато си тръгнал на училище аз се носех така да се каже гръндж(слава Богу за кратко).

По цял ден зяпах МТВ (пардон сряда вечер около 23:00 "Alternativ nation"), обаче нищо не ми остана като тръпка - сиреч празна работа. Докато в неделя полунощ даваха Headbangers Ball с Vanessa Warwick. Е баце, там пускаха музика, а не жалкото хленчене на полумъртви дрогирани пичлемета.

 

Естествено попадения имаше, но за лястовичката и пролетта важи с пълна сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е тоя "Нирвана"?

Виж Алис ин чейнс са си банда. Обаче оклко боклук изслушах в периода 1993-1994 не е истина. То бяха 'сяк'ви малоумници с неизказано неразбрани претенции за няк'ъв вид ново изкуство (всъщност лошо изсвирено старо). Основна част от тях разбира се от Сеатъл.

Да е жив и здрав тоя дето издаде разрешителното на Кобейн (най-добрия стрелец за '94)

Е добре, бе пич, много си готин, признавам. Сигурен съм, че и за твоите любими банди може да се изрече един куп лайна. Аре успокой топката и си дръж гадостите само за себе си, без да им даваш публичност, щото нито Кърт ще те чуе от Рая(или Ада, знам ли) и ше си каже...аа, трябваше да се харесам аз на РокоБъГъ, много ми е гадно...най много да ядосаш малко рано сутрин някой друг фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Макс Пейн - съжалявам, не знаех за джордж Майкъл, това ще е интересно да се чуе.

 

@ РокоБГ - много неуместно братче, това е все едно аз да седна да обяснявам че много ме дразнят разни дето са пуснали коси до кръста за да си отглеждат въшки в тях и си мислят че като свирят бързо и звучи готино... Рабираш ли какво имам предвид?

 

Two sides to every story, two stories more, now which one would you choose?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е тоя "Нирвана"?

Виж Алис ин чейнс са си банда. Обаче оклко боклук изслушах в периода 1993-1994 не е истина. То бяха 'сяк'ви малоумници с неизказано неразбрани претенции за няк'ъв вид ново изкуство (всъщност лошо изсвирено старо). Основна част от тях разбира се от Сеатъл.

Да е жив и здрав тоя дето издаде разрешителното на Кобейн (най-добрия стрелец за '94)

По повод на това, хората преди мен са го казали много точно, аз мога само да добавя ,че изказването ти е за селската кръчма, където сигурно си чест клиент, а не за този форум......

 

Нирвана ме кефят. Нищо, че Кърт Кобейн адски много се е старал да прилича на Аксел Роуз...

 

Ха-ха ха-ха :D:D е това го чувам за пръв път. Грешна ти е информацията, стараeл се да прилича на някой от Manowar ..... ;):D:D :green: :ph34r:

 

Иначе аз също съм голям фен тази музика, защото по принцип съм фен на indie музиката като цяло, както и на пънка и хард рока от 70-те, а както е известно т.н "Сиатълска" музика е някаква уникална смесица и от двете.

 

Всъщност повечето групи от това течение са доста различни като звучене - Pearl Jam са силно повлияни от хард рока на 70-те, и малко от Doors, композирането на Kurt Cobain се родее с това на John Lennon, музиката на Screaming Trees отново се корени в 70-те, но с по-силно психаделично звучене, Мudhoney са прекалено фиксирани върху proto-punk-a на The Stogees и Iggy Pop, a Alice In Chains са си направо метал.. :D Ако т.н. Grunge според муз. енциклопедии е Black Sabbath meets Stooges, значи мрачни тежки рифове, но и забъразан гаражен рок/пънк + яко психаделия Soundgarden, Green River, Skin Yard, Melvins, Mudhoney и ранните Nirvana се вписват най-точно в това.

 

Иначе без съмнение тази музика промени изцяло съвременната рок музика, като изличи изцяло поп метала на 80-те. И вече повече от 10 години от тогава, като изключим White Stripes, почти не се появила нова група, която да е на нивото на ситълските групи, вън от комерсиалните клишета и с такъв заряд.

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.